Quantcast
Channel: Nikon - Photopointi ajaveeb
Viewing all 273 articles
Browse latest View live

Suurepärane Nikon Coolpix A900 reisikaamera rahakotisõbraliku hinnaga

$
0
0

photopoint-nikon-coolpix-a900

Ülipika suumiulatusega Nikon Coolpix A900 reisikaamera on jõulukuu lõpuni esinduskauplustes ja veebipoes saadaval erakordse soodushinnaga 399€ (tavahind 485€). Saadaval mustas ja hõbedases värvitoonis.

Stiilselt saledas vormis reisikaaslase silmaks on 35× suumiga Nikkor 24–840 mm ED WR objektiiv, mille suumiulatust on võimalik laiendada 70×, kui lülitada sisse digitaalne Dynamic Fine Zoom suumisüsteem. Coolpix A900 pildistabilisaator on niivõrd efektiivne, et see proovib kompenseerida värinaid ka autosõidu või jalutamise ajal. Pildi nägemiseks on kaameral kallutatav 3-tolline ekraan.

nikon-coolpix-a900-must-4

nikon-coolpix-a900-must-6

nikon-coolpix-a900-must-8

Lisaks teravale pildile filmib Nikon A900 muljetavaldava 4K UHD 3840 x 2160 lahutusvõimega videosid ja kaameral on olemas nii stereomikrofon helisalvestuseks kui ka kõik juhtmevabad ühendused (WiFi, NFC ja bluetooth).

Ühesõnaga, tegemist on kompaktkaameraga, mida on mõnus pista taskusse kui oled reisimas või (foto)jalutuskäigul. See teeb paremat videot ja pilti kui tavapärased nutitelefonid ehk võid olla kindel, et hiljem saad jäädvustused probleemideta näiteks paberfotole trükkida.

Kellel detsembris välja minekud liiga suureks kipuvad minema, siis nendele pakume Photopointi järelmaksuga ostes maksepuhkust – kaamera saad kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta aprillis.

 

Suurte võimalustega Nikon A900 taskukaamera veebikaubamajas ››

 

Soodushind kehtib kuni 31.12.2016.


Foto- ning videograafid nõuavad kaameratootjatelt turvalisemaid kaameraid

$
0
0

canon-eos-6d-peegelkaamera-wifi

Kui küberturvalisuse olulisust näiteks arvutites või nutitelefonides ei saa enam keegi eitada, siis üks valdkond on sellest kõigest kuidagi kõrvale jäänud – kaamerad. Väga paljud uued kaamerad tulevad erinevate ühenduvusvõimalustega nagu Wifi või NFC, kuid need pole kuidagi kaitstud.

150 fotograafi ning filmitegijat on kirjutanud avaliku kirja viiele kaameratootjale – Canon, Nikon, Sony, Fujifilm ning Olympus – ning palunud, et selle probleemiga tegeletaks. Eriti tähtis on see teema just fotoajakirjanikele, kes pildistavad kriitilisi olukordi ning kindlasti on paljude huvides kaameratesse sisse murdmine ning tehtud fotode kustutamine või varastamine.

Nikon on ka kirjale juba vastuse andnud, kuid ei öelda midagi olulist vaid nenditakse, et ollakse probleemist teadlikud ning hakatakse sellega tegelema.

Täispikkuses kirja saab lugeda siit (inglise keeles)

Allikas: Freedom of the Press Foundation

Aitäh Nikon, tere tulemast Sony!

$
0
0

kaupo-kikkas-sony-a7r-II-photopoint

Koos 2016 aastaga lõppes minu koostööleping Nikoniga ja minu uueks väljavalituks sai Sony. Tean, et õige tehnika valik on paljude jaoks oluline teema ja ennetamaks paljusid küsimusi otsustasin oma valiku tagamaad veidi pikemalt lahti kirjutada.

Olen oma 18 pildistamisaasta jooksul ka varem kaamerasüsteemi vahetanud ja see on tegevfotograafile väga stressirikas otsus. Kõigepealt tulevad pähe loomulikult rahalised kulutused, kuid üsna mõõtmatu on ka uue süsteemiga harjumise stress. Esimesed nädalad võivad mõjutada pilte pigem halvemuse poole, kuid kui uus süsteem käepäraseks saab, loksub kõik paika. Lõpliku enesekindluse saavutamine võtab kindlasti kuid, et kõik toimiks intuitiivselt nagu kellavärk. Kui selgus, et minu ja Nikoni vaheline leping enam edasi ei pikene ja seisan teelahkmel, kus mul on võimalik valida erinevate kaamerasüsteemide vahel, siis teadsin, et see otsus tuleb kohe esimese korraga õigesti teha, kuna vale valik põhjustab peale stressi suuri rahalisi lisakulutusi. Võtsin endale kuu, et ennast taas kaamerasüsteemidega kurssi viia ja natuke uusi asju proovida enne kui valik Sony kasuks langes.

Kindlasti on selliste otsuste puhul määrava tähtsusega asjaolu, mis tüüpi pildistaja sa oled, sest see, mis võib olla õige ühele, ei pruugi sobida teisele. Minu fotograafi töö jaguneb laias laastus kaheks – kunstiprojektid ja töö muusikutega. Need on valdkonnad, kus pildistamisel on kontroll pigem minu käes ja klassikalist reportaaži on selles suhteliselt vähe. Samas saavad minu töös kokku portreefotograafia, maastikud, hetketabamused, muusika dokumentalistika ja lavastused, nii et spekter on lai. Kuna tihti on väljundiks suureformaadilised autoritööd või näiteks artistide välireklaamid, siis vajan kindlasti täiskaaderkaamerat ja parimaid objektiive, ning need vajadused vähendasid mõnevõrra lauale jäävaid valikuid.

Alustuseks vaatasin läbi sensorite ja objektiivide testid, mis annavad adekvaatse hinde fotograafilisele ulatusele, mürale ja objektiivide joonistusvõimele. Neid allikaid, kust sellekohast infot saada, on tegelikult üsna vähe ja ja arvatavasti parim neist on DxO Mark. Põhilised objektiivid, millega töötan, on üsna klassikalised vahemikud: normaalsuum 24–70 mm, telesuum 70–200 mm ning fiks-objektiividest ennekõike portreeobjektiiv, milles minu kindlaks lemmikuks on 85 mm fookuskaaugus ning 50 mm fiksobjektiiv. Erinevate tööde jaoks läheb objektiividest üht-teist veel lisaks tarvis, aga kuna 90% minu tööst on tehtud just nende objektiividega, siis koos kaameraga said need objektiivid põhiliseks valikukriteeriumiks. Kaamerate teste vaadates ei ole kahtlust, et Sony a7R II on hetkel kõige parema sensoriga 35 mm kaamera ja vaadates mulle oluliste objektiivde hindeid sai selgeks, et Sonyst on saanud väga tõsine kaamerasüsteem ja peamine kandidaat mu uueks kaaslaseks.

Kuna Sony hübriidsüsteem on võrreldes tavapäraste peegelkaameratega erinev, siis olid testitulemused esimene samm ja tuli edasi uurida ja proovida, kas see kõik ka reaalselt on minu töös kasutatav. Hübriidsüsteem on teatud nüanssides tavapärasest peegelkaamerast omajagu erinev ja kes on eelnevalt pikalt peegelkaamerat kasutanud, sellel tuleb kindlasti arvestada, et esmapilgul tundub kõik teistmoodi ja “valesti”. Aga harjumusel on suur jõud ja pärast mõningat kasutamist võib juhtuda, et asjad, mis esmapilgul valed tunduvad, osutuvad nii õigeks, et ei taha kuidagi enam vana juurde tagasi.

Nii saigi minu uueks kaameraks Sony a7R II ja värske kogemus uue süsteemiga on alles mõne nädala pikkune ja kindlasti ei ole ma paljudes küsimustes veel kompetentne vastuseid pakkuma, aga kirjutan läbi teemad, milledest on interneti avarustes enim juttu ja millede kohta enne tähtsat sammu uurisin ning mida oluliseks pidasin.

Elektrooniline pildiotsija (EVF)

Arvatavasti minu jaoks suurim muutus. Kes on aastaid tavapärase peegliga pildistanud, siis see muutus ei tundu kindlasti esimestel päevadel loomulik. Võin aga öelda, et on väga võimalik, et pärast paari esimest nädalat, ei pruugi teis olla enam mingit soovi tavapärase pildiotsija juurde tagasi pöörduda.

Võtame aga digitaalse pildiotsija miinused kõigepealt. Väga heledates valgustingimustes ei ole EVF optilisest silmavast parem, samuti tekib pildistamisel väga minimaalne viivitus, kuivõrd silmavas on live-view pilt.

Vastukaaluks saab aga mitu väga kasulikku omadust. Esmalt muudab EVF sind halbades valgusoludes taas nägijaks, kus tavapärast kaamera silmavast ei saanud enam midagi aru, koos Sony hübriidkaamera sensori pinnalt teravustamisega võimaldab see fotograafil teravustada ja pildistada oludes, mis seni oli võimatu. Arvestades uute kaamerate aina kasvavaid ISO tundlikkusi on see eluliselt aina vajalikum. Manuaalse teravustamise abimees on samuti suurepärane, eriti kui sulle meeldib kasutada lahtiseid avasid ja väikest sügavusteravust. Optilise pildiotsija puhul pidid usaldama pimesi autofookust, kuna näiteks keskplaanis portree puhul ei olnud mingit võimalust näha, kas teravus on inimese silmadel või pluusil. Suurimat kasu pakub aga kindlasti EVF olemus ise, mis võimaldab ära näha tehtava pildi kontrasti, valge tasakaalu, histogrammi, fotograafilise ulatuse ja palju muud enne kui hakkad pilti tegema. Just see viimane asjaolu on arvatavasti peamine põhjus, miks noored fotograafid valivad täna peegelkaamera asemel hübriidi ja ei liigu enam kunagi peegelkaamerale, kuna nende jaoks on see EVF pakutav teave saanud väga oluliseks pildistamisprotsessi osaks.

Sony objektiivid või nende puudumine

Zeissi objektiivid on legendaarse kvaliteediga, nüüd on lisandunud neile veel Sony enda G ja GM seeria objektiivid, mis on äärmiselt kvaliteetsed. Aga päris tihti võib foorumites kohata arvamusi nagu Sonyl oleks väike objektiivide valik. Pärast väikest uurimistööd osutus see teema suurel määral müüdiks. Erandiks on pikad teleobjektiivid ja mõned väga spetsiifilised objektiivid.

Kui võtame Canoni ja Nikoni süsteemid, siis kvaliteetseid objektiive täissensorile on neil Sonyga sarnasel hulgal. Sony on neist aga ainuke kaamerasüsteem, mis võimaldab kasutada adapteri abiga toimiva autofookusega sisuliselt kõiki olemasolevaid objektiive. Nii, et mis iganes tootja kuitahes eriline objektiiv teile väga meeldib, on teil võimalik seda ka Sony kaameraga kasutada. Aga kvaliteetsete valgusjõuliste ja väga pikkade teleobjektiivide vähene valik on kindlasti põhjus, miks tipp linnu- ja loomafotograafidele Sony täna esimene valik ei ole.

Sony kaamera(süsteem) on mõõtmetelt väga väike?

Hübriidkaamerad on tõepoolest väiksemad ja kergemad, küll aga ei pruugi see alati tähendada, et nende objektiivid seda on. Seega kokkuvõttes muutus minu fotokott küll väiksemaks ja kergemaks, aga see muutus ei ole suur. Küll aga on minu jaoks pluss, et saan kasutada kaamerat koos mõne väiksema fiksobjektiiviga näiteks tänavafotograafiaks ja selline komplekt võib olla vabalt tavalisest peegelkaamerast poole väiksem ja seega märkamatum. Kes eelistab suuremat kaamerat, siis kaamera kere väiksust on väga lihtne vajadusel kompenseerida kaamera alla käiva tallaga, kuid a7 kere on väga hästi tasakaalus ja mina ei plaani hakata talda kasutama.

Nupud ja kaamera seadistamine

Seoses sellega, et kaamera on väiksem, mahub sinna peale ka mõnevõrra vähem nuppe, kuid kaamera on vastavalt kasutaja soovidele maksimaalselt kalibreeritav ja kõik funktsioonid, millele olin harjunud otse kaamera kerelt ligi pääsema, toimivad ka Sony kaameraga ja seadistatavaid nuppe jääb veel ülegi. Kuna hübriidkaameral kuvatakse seadete muutused LCD ekraanil või silmavas (selleks ei ole eraldi väikest ekraani nagu enamikel peegelkaameratel), siis on seadete muutuste kuvamine samuti minimaalse viivitusega. Kes on kasutanud selleks juba eelnevalt peegelkaamera LCD ekraani, siis on see viivitus sama väike nagu seal.

Autofookusest (AF)

Hübriidkaamerate autofookus toimib tavapärasest peegelkaamerast erinevalt ja see annab pildistamisel mitmeid eeliseid. Sensoripinnalt teravustamine võimaldab adapteri abiga kasutada toimiva autofookusega mitmete erinevate süsteemide objektiive. Samuti võimaldab see fookuspunkte valida üle kogu kaadri, mis on peegelkaamera puhul täna võimatu.

Autofookuse kiirus võrreldes peegelkaameraga on teema, mis mulle senini suurt huvi pakub ning sellest pikemalt kirjutamiseks pean veel palju erinevates olukordades pildistama. Aga esmased järeldused on järgmised. Heades valgustingimustes kontrastse valgusega on AF sarnane parimate peegelkaameratega. Keskmisest kehvemates ja kontrastivabas valguses on parimad peegelkaamerad kiiremad ning väga halbades valgusoludes on taas hübriidil eelis. Olukordades, kus peegelkaamera enam üldse teravustada ei suuda, saab Sony pildi teravaks ja tänud digitaalse pildiotsja tundlikkusele näed kenasti ka silmaga, mis toimub. Loomulikult oleneb autofookuse kiirus suuresti kasutatavast objektiivist ning ka valitud teravustamise režiimist.

5-teljeline pildistabilisaator

Objektiivide sisesed stabilisaatorid on lõpuks mälestus, mille üle mul on tõeliselt hea meel, sest nüüd on pilt koguaeg stabiliseeritud ja seda ilma lisakuludeta. Objektiivide stabilisaatorid on Canoni ja Nikoni omanikele lisakulu ja ühtlasti objektiivide kõige nõrgem koht, millega on enim probleeme. Rääkimata sellest, et on endiselt terve rida objektiive, mida pole stabilisaatoriga üldse võimalik hankida. Koos erinevate adapteritega võid nüüd kasutada ka näiteks 100 aastat vanu objektiive nii, et nende pilt on stabiliseeritud.

Akud

Tänu intensiivsemale LCD ekraani ja EVF pildiotsja kasutusele ning mitmetele lisafunktsioonidele nagu stabilisaator, kulutab Sony kaamera oluliselt rohkem akusid kui tavapärane peegelkaamera. Sellega tuleb arvestada ja omada piisavalt varuakusid. Akud on kerged ja suurt lisaraskust ei tekita.

Tarkvara: telefonist juhtimine ja Capture One

Sony kaameratega käib tasuta kaasas kaamera juhtimise tarkvara nimega “Play Memories” mis võimaldab telefonist kaamerat juhtida, live-pilti näha ja tehtud pilte sirvida. Sony ametlikuks raw-konverteriks on Caputre One, mis on minu arvates konkurentsitult parim raw-konverter maailmas ja tuleb Sony kaamera kerges versioonis kaameraga tasuta kaasa. Need asjaolud on heaks indikaatoriks, et Sony käib oma kolleegidest selles vallas pika sammuga eespool.

Vaikne pildistamine (silent shooting)

Ühe uue peatüki fotograafias avab Sony täiesti hääletu pildistamine, mis andis mulle juba esimesel päeval uue kaameraga pildistamisel pildid, mida ma poleks saanud klõpsu tehes mitte kunagi. See muudab sind hääletuks looduses, tänaval, kontserdil või filmivõttel. Samuti mõjub klõpsu kadumine hästi pelglikele modellidele, sest sa ei “tulista” neid enam katiku ragina saatel ja see võimaldab sulatada fotograafi ja subjekti vahel nii mõnegi jääkamaka.

vf_dsc00558

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFÜÜMID | ILU & TERVIS | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 MÖÖBEL | SPORT & HOBI | KODU & AED | ELEKTROONIKA | ARVUTI & IT

Digitest.ee: Nikon D7200 – traditsioonides kinni

$
0
0

d7200-avang-964x448

Foto- ja digitehnika ülevaateid avaldavas veebiportaalis Digitest.ee kirjutab ajakirja [digi] toimetaja Sven Vahar lähemalt Nikon D7200 peegelkaamera kohta.

Sven leiab, et D7200 peegelkaamera võiks sobida entusiastidele, kes tahavad pildistada natuke igat asja: loodust ja loomi, portreid, amatöörsporti ning miks mitte teha ka tootefotosid. Miks ta nii arvab? Sellest saad lähemalt lugeda Digitesti veergudelt.

 

Loe Nikon D7200 peegelkaamera täispikka ülevaadet Digitestist ››

Milline objektiiv sobib minu kaamerale?

$
0
0

objektiivid-avang

Peegelkaamerate ja hübriidkaamerate omanikel tuleb varem või hiljem silmitsi seista küsimusega – millised objektiivid sobivad minu kaamerale, millist objektiivi oleks vaja ühe või teise objekti pildistamisel ning mis ma endale järgmiseks valima peaksin. Siis, kui viimasele kahele küsimusele vastuse leidmine võib muutuda kohati isegi liiga filosoofiliseks ning poolt ja vastuargumentide kaalumine väga põhjalikuks, siis on esimesele ning alguses kõige keerulisemale küsimusele põhjaliku vastuse leidmine väga lihtne, lihtsalt tuleb need õiged Photopointi veebipoe suurest tootevalikust üles leida.

Antud artiklis ei hakka me kaarti joonistama, ega rääkima ka sellest, mis kaamera ees ja mis tingimustel saaks mingi bajonetiga objektiivi kasutada ning mis nuppe tuleks siis Photopointi veebipoes vajutada, et ainult sobivad torud valikusse jääks. Vaatame hoopis antud teemale ülilihtsalt – kui sul on see või teine kaamera ning soovid näiteks olemas oleva kit-objektiivi kõrvale midagi muud, siis millised on sinu valikud ning mida ka soovitame.

canon-lenses-1170x530

Canoni poolkaader peegelkaamerad

Kui sa kasutad Canoni poolkaader peegelkaamerat – nagu näiteks EOS 1300D, EOS 750D, EOS 80D, EOS 7D Mark II või mõni muu antud tooteseeria kaamera – siis on sul sobivate objektiivide valik väga suur. Sinna ette istuvad kõik objektiivid, mis viimase 30 aasta jooksul Canonil peegelkaameratele valmis tehtud – sõltumata sellest, kas objektiiv on disainitud poolkaader või täiskaader sensoriga peegelkaamerale ning sobivuse osas pole ka vahet, mis tootja tehtud objektiiv. Senikaua, kuni see on Canoni bajonetiga, objektiiv sobib ka sinu kaamera ette.

Canon EOS poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Canoni täiskaader peegelkaamerad

Siis, kui poolkaader sensoriga kaamerate ette sobivad ka täiskaader sensori vajadusi silmas pidades disainitud objektiivid, ei toimi see vastupidiselt. Niipea, kui objektiiv on loodud AINULT Canon EOS poolkaader sensoriga kaamerale, ei sobi need füüsiliselt Canoni täiskaader sensoriga kaamerate ette. Teisisõnu, Canoni täiskaader sensoriga kaamerad, nagu EOS 6D, EOS 5D ning EOS-1D seeria kaamerad, vajavad EF-bajonetiga objektiive, mida lisaks Canonile ka Tamron, Sigma, Zeiss jms tootjad valmistavad.

Canon EOS täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

nikon-objektiivid

Nikoni poolkaader peegelkaamerad

Nikoni toodetud poolkaader sensoriga peegelkaamerate – Nikon D3xxx seeria (D3400/D3300 jms), Nikon D5xxxx seeria (D5600/D5500 jne) ning ka D7000 seeria (D7200/D7100 jne) ja D500 – ette sobivad sisuliselt kõik Nikon F bajonetiga objektiivid. Teatud iseärasused ning nüansid hakkavad siin küll rolli mängima, kuid need kehtivad pigem mitme põlvkonna taguste objektiivide kohta. Samuti sobivuse kontkestis ei ole tähtsust, mis tootja toruga tegu – senikaua kuni õige kinnitus taga, sobib see kaamerale suurepäraselt.

Nikon poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Nikoni täiskaader peegelkaamerad

Erinevalt Canonist saab tegelikult Nikoni täiskaader peegelkaamerate, nagu Nikon D600 seeria, D750, D800 seeria ning loomulikult ka Dx (D4, D5) ette panna kõiki Nikon F bajonetiga objektiive, mida toodetud eelmise sajandi keskpaigast alates. Vanarauaklubi põhitõdesid siinkohal pole mõtet ümber rääkida – pigem see, et pea kõik D ja G seeria objektiivid töötavad probleemideta, isegi poolkaader sensorile disainitud DX tähistusega objektiivid. Siin on ainult üks aga – DX objektiivi kasutades lülitatakse täiskaader kaamera poolkaader sensori ala peale, vältimaks vinjeteerumist ning kaadri ääreala varjamist. Photopointi tootevalikus on samas väga suur valik objektiive, mis on disainitud spetsiaalselt Nikoni täiskaader sensoriga kaameratele.

Nikon täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

objektiivid-avang

Pentax poolkaader peegelkaamerad

Pentaxi digipeegelkaamerate puhul oli veel aasta eest väga lihtne seis – kõik olid poolkaader sensoriga kaamerad ehk kõik objektiivid sobisid, lihtsalt täis funktsionaalsus oli see aga-koht. Väga vanadel Pentaxi peegelkaameratel võib tekkida autofookuse ühilduvus uuemate objektiividega, mis enam ei kasuta aeglast ja lärmakat kruvimehhanismi, kuid füüsiliselt sobivad nende ette kõik torud aastast… 1975. Siinkohal jätkuvalt ei ole kaameral vahet, kas tegu on täiskaader või poolkaader sensoriga kaameraga.

Pentax poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Pentax täiskaader peegelkaamerad

Pentaxi täiskaader peegelkaamerad, või vähemalt need mis kasutavad sensorit mitte filmi, on praegust veel täiesti uus nähtus – neid on Pentax K-1 näol ainult üks. Sarnaselt Nikonile kasutab ka Pentax ainult ühte füüsilist bajonetti, mistõttu sa võid ükstapuha millise Pentaxi toru sinna ette keerata, kuid kogu kaadri katavad ära need mil nimes FA või D-FA tähistus. Poolkaader sensorile mõeldud objektiivi kasutades lülitatakse Pentax K-1 lihtsalt poolkaader režiimile ehk rakendatakse 1,5× lõikefaktor.

Pentax täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Pentax 645 seeria keskformaat peegelkaamerad

Omaette grupi moodustavad ka Pentax 645 seeria kaamerad ning objektiivid. Siis, kui vaheadapteriga saab Pentax 645 objektiive teiste Pentaxi kaamerate ette panna, saab 645Z ning 645D keskformaatkaamera ees kasutada ainult 645 bajonetiga objektiive. Samas on nende sobivus lihtne – kõik 645 tähistusega sobivad ka sinu uue Pentax 645Z peegelkaamera ette.

Pentax keskformaat peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

sony-a-objektiivid

Sony poolkaader peegelkaamerad

Sony poolkaader sensoriga (α5x; α6x ning α7X seeria) peegelkaamerad ja poolläbipaistva fikseeritud peegliga kaamerad (selguse huvides nimetame neid kõiki ikkagi peegelkaamerateks) saavad kasutada kõiki alpha-bajonetiga (tähistatakse α sümboliga) objektiive mis valmis tehtud. Sinna hulka kuuluvad ka viimase põlvkonna Minolta α-bajonetiga objektiivid mis toodetud veel vana nimega, ennem kui Sony Minolta kaameraäri üle võttis. Samuti on Sony kaameratele saadaval, sarnaselt Canonile ja Nikonile, suures valikus kvaliteetoptikat nii Tamronilt, Sigmalt kui Zeissilt.

Sony poolkaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Sony α täiskaader peegelkaamerad

Täiskaader sensoriga peegelkaameraid on Sonyl paaris seerias – vanemad α800 ning α900 seeria ning uued α99 tähistusega mudelid. Ka Sony ei kasuta kahte erinevt füüsilist bajonetti objektiivide puhul – kõik mis α-bajonetiga, Sony kaameratele ka sobib. Samas tuleb silmas pidada, et DT tähistusega objektiivid on disainitud poolkaader sensoriga kaameratele – neid täiskaader sensoriga kaamera ees kasutades rakendatakse ainult poolkaadri jagu sensori alast. Järgneva lingi taga on aga peidus need objektiivid, mis on disainitud ikkagi täiskaader sensoriga kaamerat silmas pidades:

Sony täiskaader peegelkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

Aga millist objektiivi valida peegelkaamera ette?

Millist objektiivi valida näiteks olemas oleva kit-objektiivi kõrvale, mis sinu oskuste ning soovide jaoks pigem piiravaks teguriks muutumas. Siinkohal ei ole 100% õigeid ega valesid soovitusi, lähenemisi ega seisukohti. Siiski, enamlevinumad lähenemised on see, et vaadatakse võrdlemisi “pimedale” kit-objektiivile kõrvale soodne valgusjõuline 50 mm objektiiv, nagu näiteks Canon EF 50mm f/1.8 STM. See on klassikaline nn nifty-fifty objektiiv – väga soodsa hinnaga objektiiv, mis on optiliselt väga kvaliteetne ning suure avaga. Teine objektiiv, mida väga palju kit-objektiivi kõrvale soetatakse, on soodsam telesuumobjektiiv. Parim näide sellest on Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiiv – soodne, kuni 300 mm fookuskaugusega ning toob ka kaugemal olevad subjektid käeulatusse. Lisaks on väga populaarsed ka nn supersuum- ja hüpersuumobjektiivid. Need on objektiivid, mille suumiulatus on lainurgast teleni, nagu näiteks soodne Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv või väga suure suumiulatusega Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiiv – võrreldes kit-objektiiviga on nendel suumiulatus väga palju suurem, seega on objektiive ka lihtsam ning mugavam kasutada.

Kes endale juba täiskaader sensoriga peegelkaamera soetanud, üldjuhul teavad mida ja kuidas nad pildistada tahavad. Sellest tulenevalt ongi järgmised sammud objektiivide valikus ühele või teisele poole äärmused – kas ülilainurk objektiiv nagu näiteks Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD või siis klassikaline 70-200 mm telesuumobjektiiv / suurema suumiulatusega nagu 150-600mm telesuumobjektiiv. Pikemalt kirjutas objektiivi valimisest Lauri Fotokursus.ee blogis: “Kuidas valida objektiivi?“.


 

Liikudes nüüd peegelkaamerate maailmast hübriidkaamerate maailma – hübriidkaameratel on objektiivid täpselt samamoodi vahetatavad, nagu peegelkaameratel. Samamoodi võib olla ka hübriidkaameratel objektiivi valimine keeruline, kuna ühel tootjal on mitme erineva sensorimõõduga kaamerad jne. Järgnevalt saame selguse huvides ka need lähemalt üle vaadata.

canon-eos-m-objektiivid

Canon EOS M hübriidkaamerad

Canon EOS M hübriidkaamerate platvorm on võrdlemisi noor – alles 2012. aastal ilmavalgust näinud platvormil on objektiivide valik võrdlemisi väike. Saadaolevad objektiivid on samuti pea kõik Canoni toodangud, kuid leidub ka Tamroni ja Sigma toodangut. Kaamera ette käivad EF-M tähistusega objektiivid ning kasutades vaheadapterit, saab kasutada ka peegelkaameratele disainitud EF ja EF-S bajonetiga objektiive.

Canon EOS M hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

fujifilm-x-objektiivid

Fujifilm X-seeria hübriidkaamerad

Fujifilmiga on tegelikult veel lihtsam – kõik praegust saadaolevad Fujifilmi objektiivid sobivad kõikide Fujifilmi hübriidkaamerate ette. Jah, varsti see muutub, kui turule jõuavad ka GFX tähistusega objektiivid, kuid need on mõeldud juba GFX seeria keskformaatkaameratele ning X seeriast kergesti eristatavad.

Fujifilm hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Nikon 1 hübriidkaamerad

Nikoni katsetus hübriidkaamerate maailma kanda kinnitada on olnud, pehmelt öeldes, kõrvalt vaadates omajagu huvitav. Vist natuke Pentaxi pealt platvormiideid maha kopeerides jõuti Nikon 1 süsteemini, kust leiab nii kompaktseid objektiive kui kaameraid. Kasutaja jaoks on jälle väga lihtne – kui nimes on Nikon 1, sobib see ka sinu Nikon 1 hübriidkaamera ette.

Nikon 1 hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

olympus-objektiivid

Olympus OM-D ja PEN hübriidkaamerad

Olympus kasutab oma hübriidkaameratel Micro Four Thirds bajonetti. See tähendab jällegi seda, et kõik Olympuse, Panasonicu ning ka teiste tootjate objektiivid sobivad ideaalselt nendele hübriidkaameratele ette. Ainuke omapära, millega tasub arvestada – Olympuse hübriidkaameratel on olnud seni kasutusel keresisene stabilisaator ning Panasonicul on stabilisaator objektiivi sees – need ei ole omavahel ühilduvad. Sa saad kombineerida Olympuse objektiivi ja kere ning samuti ka Panasonicu kere ja objektiivi stabilisaatorit omavahel, kuid mitte ühe tootja kere ja teise objektiivi, lootes Dual IS töötamisele. Ei, siis peab juba valima ühe või teise.

Olympus hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

 

panasonic-objektiivid

Panasonic Lumix hübriidkaamerad

Täpselt sama jutt, mis eelpool tegelikult – ka Panasonic hübriidkaamerad kasutavad Micro Four Thirds platvormi ning objektiivid sobivad nii Panasonicu kui Olympuse omad, küsimus taandub lihtsalt stabilisaatorite ühilduvuse peale.

Panasonic hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Pentax Q hübriidkaamerad

Pentax Q platvorm on liikumas vist unustushõlma alla – sarnaselt Nikon 1 süsteemiga ei suutnud jaapanlased ka Pentax Q nime all miniatuurseid hübriidkaameraid massidesse viia. Sellegipoolest, kui sul on Pentax Q seeria kaamera ning soovid sinna ette uusi objektiive, on Photopointis neid veel saadaval.

Pentax Q hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

sony-fe-e-objektiivid

Sony α ja NEX poolkaader hübriidkaamerad

Sony hübriidkaamerad, mis nüüd nimekirja lõppu sattusid, on tegelikult üks populaarseimaid ja kuumemaid platvorme. Objektiivi valikul on poolkaader hübriidkaamerate puhul lihtne – kõik Sony E bajonetiga objektiivid sobivad nende ette. Lisaks veel – kasutades näiteks Sony adapterit, saab sinna ette panna ka α-bajonetiga peegelkaamerate objektiive ning kasutada ka objektiivi kiiret autofookust.

Sony α ja NEX poolkaader hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Sony α-seeria täiskaader hübriidkaamerad

Sony α7 seeria hübriidkaameratest on vist kõik midagi kuulnud. Need on fotomaailma jõujooned kohati täiesti pea peale pööranud, kuid see selleks. Need täiskaader hübriidkaamerad saavad kasutada kõiki E-bajonetiga objektiive, kuid kogu sensori ala kasutamiseks on soovituslik ikkagi FE tähistusega täiskaadrile disainitud objektiive kasutada. Ja kui juba kvaliteeti taga ajada – vaata kindlalt ka Sony GM seeria torusid, kuna need on tõesti kvaliteedi etaloniks.

Sony α-seeria täiskaader hübriidkaameratele sobivad objektiivid Photopointis »

Nüüd on juba sobiva objektiivi valimine lihtsam. Millist objektiivi valida aga kit-objektiivi kõrvale hübriidkaamerale? Sarnaselt peegelkaameraga on esimeseks sammuks pigem nifty-fifty analoog – kas siis soodne 35 mm või 50 mm fiksobjektiiv (Olympuse ja Panasonicu kontekstis 25 mm objektiiv) ning sealt edasi juba suurema ulatusega telesuum. Siiski, kõik taandub sellele, mida just sina soovid pildistada ja kuidas sa soovid pildistada. Küsimusele, kuidas valida objektiivi, saab ka selles kontekstis viidata Lauri varasemale artiklile Fotokursus.ee blogis.


Ja ongi kõik. Loodan, et selline objektiivide lahterdamine, eristamine ning ka selgitused tegid ka Sinu jaoks elu lihtsamaks ning oskad nüüd vaadata õiges suunas, milliste konkreetsete torude vahel valida. Objektiivi valimisel tasuks küll silmas pidada fotomaailma ühte väga karmi kuldreeglit – mida rohkem maksad, seda rohkem saad. Ehk et – kallim objektiiv ongi parem ja kvaliteetsem. Samas ära valimisega ka üle pinguta, vaid keskendu sellele olulisemale aspektile – pildistamisele.

Nikon D500 – 2016 aasta üks enim auhinnatud peegelkaameraid nüüd soodushinnaga

$
0
0

Oma tagasihoidliku korpuse sees ei pruugi Nikon D500 esmapilgul üldse eriline välja paista, kuid tegelikkuses on tegemist tõelise tööjaamaga, mis ei jäta sind eales hätta. See on perfektne igas olukorras.

2016. aasta parim ekspert poolkaader peegelkaamera Nikon D500 on märtsikuu lõpuni Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil soodushinnaga alates 1999€.

Mis teeb D500 kaamerast omasuguste seas parima? Selle sees on sõgedalt kiire ja täpne teravustamissüsteem. Lisaks fotodele suudab kaamera üles võtta kinokvaliteediga 4K UHD resolutsiooniga videot ja muidugi ka FullHD erinevate kaadrisagedustega. Live View jaoks on olemas 3,2-tolline puuteekraan ja tänu eriti laiale ISO-vahemikule avab see kaamera maailma, mis on täis uusi pildistamisvõimalusi pimedas. Eriline Nikon Snapbridge ühenduse võimaldab vähese energiakuluga pildistamise ajal automaatselt sünkroniseerida pilte nutiseadmesse ja juhtida erinevaid kaamera toiminguid.

Ihaldusväärse uue kaamera ostul saad kasutada Photopointi järelmaksu abi – saad D500 kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles juunikuus.

 

Nikon D500 peegelkaamera abil viid enda fotod eksperttasemele ››

 

Loe lisaks:

 

Nikon D500 oli 2016. aastal üks auhinnatumaid kaameraid

 

Vaata Nikon D500 poolkaader peegelkaamera tutvustusvideot (inglise keeles):

Veebruarikuu parimad Photopointi foto- ja videotehnika kampaaniad kõik ühes kohas

$
0
0

Veebruaris on nii meie esinduskauplustes kui veebikaubamajas käimas hulk ägedad sooduskampaanaid, mille raames saad ostudel kaasa kingitusi või ihaldatud toote tunduvalt soodsamalt soodsamalt või mõlemat. Kõik need vägevad pakkumised oleme Sinu elu mugavamaks tegemiseks kokku koondanud siia ühte postitusse.

Vaata järele, millist fototehnikat Sul võiks vaja minna ja teeme diili ära.

 


Nikon D500 – 2016 aasta üks enim auhinnatud peegelkaameraid nüüd soodushinnaga

Oma tagasihoidliku korpuse sees ei pruugi Nikon D500 esmapilgul üldse eriline välja paista, kuid tegelikkuses on tegemist tõelise tööjaamaga, mis ei jäta sind eales hätta. See on perfektne igas olukorras.

2016. aasta parim ekspert poolkaader peegelkaamera Nikon D500 on märtsikuu lõpuni Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil soodushinnaga alates 1999€.

Mis teeb D500 kaamerast omasuguste seas parima? Selle sees on sõgedalt kiire ja täpne teravustamissüsteem. Lisaks fotodele suudab kaamera üles võtta kinokvaliteediga 4K UHD resolutsiooniga videot ja muidugi ka FullHD erinevate kaadrisagedustega. Live View jaoks on olemas 3,2-tolline puuteekraan ja tänu eriti laiale ISO-vahemikule avab see kaamera maailma, mis on täis uusi pildistamisvõimalusi pimedas. Eriline Nikon Snapbridge ühenduse võimaldab vähese energiakuluga pildistamise ajal automaatselt sünkroniseerida pilte nutiseadmesse ja juhtida erinevaid kaamera toiminguid.

Ihaldusväärse uue kaamera ostul saad kasutada Photopointi järelmaksu abi – saad D500 kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles juunikuus.

 

Nikon D500 peegelkaamera abil viid enda fotod eksperttasemele ››

 

Loe lisaks:

 

Nikon D500 oli 2016. aastal üks auhinnatumaid kaameraid


Tamron supersuum objektiivi ostul saad kingituseks funktsionaalse õlakoti

photopoint-tamronb018bag-blog

Veebruaris on Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC suumobjektiiv müügil soodushinnaga 199€ (249€). Sobivad isendid nii Canon, Nikon kui Sony kaameratele.

🎁 Lisaks anname kingituseks vastupidava Tamroni õlakoti, mis mahutab peegelkaamera koos suumobjektiiviga.

Tegemist on objektiiviga, mis pakub suurt suumivahemikku kerges ja kompaktses kestas. Lisaks peitub objektiivi sisesemuses kultuslikku staatust omav Tamroni värinastabilisaatori, mis teeb Tamron 18-200mm DI II VC objektiivist parima valiku kõigile hobi- ja reisifotograafile.

Kellel superdiili tegemiseks rahakotis eurosid napib, siis Photopointi järelmaksuga ostes saab objektiivi kohe kätte, aga esimesed maksed selle eest tuleb teha alles 2017. aasta juunikuus.

 

Vii fotograafia Tamron 18-200mm DI II VC abil uuele tasemele ›

Loe ja vaata näidispilte:


360° video- ja fotokaamera Ricoh Theta S ostul kingituseks põnev abimees

photopoint-thetas-blog

Ricoh Theta S kaamera avab Sulle täiesti uue ja pöörase fotode ning videote maailma. Ole juutuuber, vlogger, blogger, kinnivaramaakler või fotohuviline – Theta S puhul piisab ainult ühest nupuvajutusest ning 360- kraadilised fotod või videod luuakse mängleva kergusega. Tehtud faile saad jagada otse Facebook’i või postitada blogisse/veebilehele.

Veebruaris Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast 360º elamusi jäädvustava Ricoh Theta S kaamera ostul anname Sulle kingituseks Omega 3D- virtuaalreaalsus prillid (väärtuses 19,99€).

Omega 3D-virtuaalreaalsuse prillidega on Ricoh Theta S kaameraga tehtud tuleviku vaateid eriti mugav vaadata. Lihtsalt pane oma nutitelefon (kuni 6-tolline) hoidjasse, käivita tehtud video või foto ning naudi uskumatuid 360° vaateid. Ei mingeid kaableid, ei mingeid keerulisi ühendusi või patareide vahetamist – nii lihtne see ongi.

Käisime Theta S kaameraga Tartus, Kvartali kaubanduskeskus asuvas Photopointi esinduskaupluses. Vaata ringi!

Photopointi Kvartali esinduskauplus #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Kevadel olime Ricoh Theta S kaameraga Tartu Tudengipäevadel.

Post from RICOH THETA. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

 

Kui pööraseid fotosid ja videoid jäädvustava kaamera eest täissummat rahakotist kohe välja käia ei ole, siis Photopointi järelmaksuga ostes saad 3 kuud maksepuhkust – kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles juunikuus.

 

Jäädvusta kõik elamused 360º Ricoh Theta S kaameraga ››

 

Vaata/loe lisaks:

Ricoh Theta S kaameraga tehtud pilte on kõige parem vaadata VR prillidega – need saad kauba peale!

Ricoh Theta S kaameraga saad Omega 3D virtuaalreaalsuse prillid kauba peale! #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA


Kitobjektiivi asemel: valgusjõulisel Tamron 17-50mm f/2.8 soodushind + kingitus

Lummavate maastikuvaadete ja portreefotode pildistamiseks sobiv Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF) on veebruaris müügil soodushinnaga 299€ (379€) ning kõigile ostjatele anname tasuta kaasa Tamroni UV filtri (väärtus 24,99€).

Tamroni 17-50mm f/2.8 objektiivi sobib fotohuvilistele, kes soovivad traditsioonilise 18-55mm komplektobjektiivi asemele midagi paremat. Tamroni 17-50mm f/2.8 objektiivi kõige olulisemaks trumbiks on valgusjõuline f/2.8 ava, mis teeb võimalikuks kaunimad pildid hämaramas valguses ning lubab pildistada ka pilkupüüdvaid udusema taustaga fotosid.

Lisaks tuleks tähele panna, et kui tavalistel 18-55mm komplektobjektiividel muutub ava sisse suumimisel väiksemaks (vähem valgust pääseb sensorini ja pildid tulevad mürasemad/udusemad), siis Tamroni objektiivil on f/2.8 ava kogu suumi ulatuses. Kuuludes Tamroni legendaarsesse SP (Super Performance) seeriasse on objektiiv optiliselt kvaliteetsem ja tänu sellele on fotod teravamad, kontrastsemad ja ilusamate värvidega.

Uue objektiivi ostul saad kasutada Photopointi järelmaksu abi – saad objektiivi kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles juunikuus.

 

Haara oma kaamera ette perfektne Kit- objektiivi asendaja ››

Kampaania kestab kuni 28.02.2017.


Suurepärane Nikon Coolpix A900 reisikaamera veebruaris vaid 399€ 👀

photopoint-nikon-coolpix-a900

Puhkusereisile või (foto)jalutuskäigule on ideaalne kaasa võtta kompaktkaamera, mida on mõnus pista taskusse. See teeb paremat videot ja pilti kui tavapärased nutitelefonid ning nii on kindel, et hiljem saad jäädvustused probleemideta paberfotodele trükkida või näidata neid suurel ekraanil sõpradele.

Ülipika suumiulatusega Nikon Coolpix A900 reisikaamera on meie esinduskauplustes ja veebipoes saadaval erakordse soodushinnaga 399€ (tavahind 485€). Saadaval mustas ja hõbedases värvitoonis.

Stiilselt saledas vormis reisikaaslase silmaks on 35× suumiga Nikkor 24–840 mm ED WR objektiiv, mille suumiulatust on võimalik laiendada 70×, kui lülitada sisse digitaalne Dynamic Fine Zoom suumisüsteem. Coolpix A900 pildistabilisaator on niivõrd efektiivne, et see proovib kompenseerida värinaid ka autosõidu või jalutamise ajal. Pildi nägemiseks on kaameral kallutatav 3-tolline ekraan.

nikon-coolpix-a900-must-4

nikon-coolpix-a900-must-6

nikon-coolpix-a900-must-8

Lisaks teravale pildile filmib Nikon A900 muljetavaldava 4K UHD 3840 × 2160 lahutusvõimega videosid ja kaameral on olemas nii stereomikrofon helisalvestuseks kui ka kõik juhtmevabad ühendused (WiFi, NFC ja Bluetooth) ning toetab ka Snapbridge funktsionaalsust. Snapbridge annab fotograafile veel suurema vabaduse, võimaldades automaatselt sünkroniseerida pilte nutiseadmesse pildistamise ajal ning jagada ka Nikoni kvaliteediga fotosid hetkega. Mis veel – Snapbridge kaudu saab Coolpix A900 kaamerat juhtida ka otse nutiseadmest.

Kui uue reisikaaslase eest täissummat rahakotist kohe välja käia ei ole võimalik, siis Photopointi järelmaksuga ostes saad 3 kuud maksepuhkust – kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta juunis.

 

Suurte võimalustega Nikon A900 taskukaamera veebikaubamajas ››

Soodushind kehtib kuni 28.02.2017.


Tamron’i super teleobjektiivi uusversioon veebruaris ahvatleva soodushinnaga

tamron_ad_150-600mmg2_blog

Veebruarikuus on Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 telesuumobjektiiv müügil kutsuva soodushinnaga 1399€ (tavahind 1549€).

Sobiva mudeli leiad Canon ja Nikon kaameratele ning kui veebruaris rahakott õhuke kipub olema, siis Photopointi järelmaksuga ostes saad objektiivi kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta juunikuus.

Tamroni uus  SP 150-600mm G2 telesuumobjektiiv on edasiarendus juba väga suurt populaarsust ja auhindu kogunud SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivist. Tamroni SP seeria tippkvaliteedi esindajana on objektiivil uuendatud mitmed väga olulised aspektid, mis teeb selle ahvatlevaks nii professionaalidele kui harrastajatele:

Uuendatud optika – uus objektiiv tõi kaasa väikesed/suured uuendused optikas. Nimelt on uuemas versioonis kasutusel lisaks varasematele lahendustele ka uus fluoriinvääristus. Väike optikamaagia on toonud ka lähima teravustamiskauguse 220 cm peale, tagades veelgi dramaatilised lähivõtted.

Tipptasemel teravustamine – siinkohal lahendas Tamron oma varasemase kitsaskoha ning pani objektiivi kiiremini teravustama. Teravustamismootor ise on sisuliselt sama, mis uue Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro objektiivi sees. Mida see loodus- ja spordifotograafile tähendab? Lihtne – veel kiiremat ja täpsemat jälgivat teravustamist ning ühest äärmusest teise liikumist.

Uus stabilisaator – veel võimekam, veel täpsem ning üha teravamad pildid. 4,5-stopise võimekusega stabilisaator annab suure paindlikkuse nii hämaras kui ka 600 mm asendis käest pildistades. Lausa kolm töörežiimi, TAP-in Console dokiga seadistatav jms – igatepidi kasulikud lahendused.

Flex Zoom Lock mehhanism – see lahendus võimaldab objektiivi suumi lukustada ükstapuha millises asendis. Nii saadki fikseerida toru nt 450 mm asendis ja rahulikult objektiivi taevasse suunata ilma, et see oma raskuse all kokku tagasi ei vajuks.

Uus disain – teise põlvkonna 150-600mm objektiiv kasutab Tamroni viimast disainjoont. See on tagasihoidlikum ning ühildub sinu uute SP seeria objektiividega ideaalselt. Ahjaa, ja statiivikrae on ise Arca-Swiss disainiga, sobides kinnitamiseks otse paljude statiivipeade kiirkinnitusse.

Väikene kaal – ühest küljest tundub objektiivi kaaluerinevused triviaalsed olema. Teisest küljest – pikka ja rasket toru on ikka väga raske käes stabiilset paigal hoida. Tamroni telesuumobjektiiv on väga kerge, kaaludes ainult 2,1 kg. Seda on küll ~ 100 grammi rohkem, kui esimese põlvkonna SP 150-600mm objektiivil, kuid 850 grammi vähem võrreldes sama suumivahemikuga Sigma Sports seeria 150-600mm objektiiviga.

Elektrooniline diafragma juhtimine – see kehtib ainult Nikoni F bajonetiga objektiivide kohta. Nikoni kasutajad ikka teavad, kui tülikas on see vana hoovaga ava juhtimine. Just seetõttu toetabki Tamroni uus telesuum elektroonilist ava juhtimist – et sarivõtte ajal oleks iga kaader korrektselt säritatud.

tamron-sp-150-600mm-f-50-63-di-vc-usd-g2-objektiiv-canonile

tamron-sp-150-600mm-f-50-63-di-vc-usd-g2-objektiiv-canonile-1

 

Osta Tamron SP 150-600mm G2 ja ära lase käest ühtegi momenti ›


Valitud Sony seikluskaamera erikomplekti ostul saad kiire mälukaardi kauba peale

freeze_proof-AS100V_1200 copy

Sony seikluskaamerate jaoks ei ole vahet, kas lähed reisima, mäele, rabasse matkama, rattaga sõitma või niisama jalutama – nad on alati valmis kõiki Su hulle tegevusi jäädvustama uskumatu pildi- ja helikvaliteediga.

Seiklusi ihkava Sony FDR-X3000R, FDR-X1000VR või HDR-AS200VR seikluskaamera erikomplekti ostul saad kauba peale tolmu- temperatuuri-, UV-kiirguse- ning veekindla Sony 64GB mälukaardi (väärtus 99,99€).

Sony FDR-X3000R – Sony uusim ja võimsaim seikluskaamera peidab endas ainulaadset optilist pildistabilisaatorit ja on varustatud sama protsessoriga BIONZ X, mis juhib ka parimate Sony ɑ7 kaamerate tööd. Lisaks on komplektis kaasas Sony uusim Live-View kaugjuhtimispult, mille abil saad kaamerat kontrollida ka nutitelefonide ja tahvelarvutite kaudu.

Sony FDR-X1000VR – tänu ülikvaliteetsele Carl Zeiss S objektiivile tulevad selle seikluskaameraga filmitud videod eriti teravad ning Sony SteadyShot pildistabilisaator tagab sujuva pildi igas olukorras. Lisaks on see IPX4 standardi kohaselt pritsmekindel ehk seda ei ole alati veekindlasse ümbrisesse vaja toppida.

Sony HDR-AS200VR – pritsmekindel seikluskaamera GPS-iga, millel on komplektis LCD-ga randmeekraan. Lisaks on  seade varustatud WiFi ning NFC ühendusega, mistõttu on pildi kadreerimiseks ja kaamera juhtimiseks äärmiselt lihtne kasutada nutitelefoni või tahvelarvutit.

Kui veebruaris kipub rahakott uue seikluskaamera ostuks õhukeseks jääma, siis Photopointi järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta juunikuus.

 

Adrenaliini ihkavad Sony seikluskaamerad ootavad Sind kohe e-poes ›

Kampaania kestab kuni kaupa jätkub.

Nikoni Dl-seeria kaamerad müüki ei jõuagi, firma kannab suuri kahjusid

$
0
0

Nikon on teada andnud, et kauaoodatud DL-seeria kompaktkaamerad jäävadki tulemata.

Eelmise aasta juunikuusse planeeritud kaamera avalikustamine lükkus edasi, kuna sensoritootmises esines probleeme. Puudutab see kolme 1-tollist tüüpi sensoriga planeeritud kompkatkaameraid DL18-50 f/1.8-2.8, DL 24-85 f/1.8-2.8 ja DL 24-500 f/2.8-5.6.

Nüüd teatas Nikon, et tootmiskulude suurenemise ja eeldatava müügi vähenemise tõttu ei ole neile kasumlik jätkata DL-seeria kaamerate arendamist ning müügile toomist ning kõik eeltellimused tühistatakse.

Nikon on viimasel ajal väljastanud mitmeid pressiteateid, kus märgitakse ära, et ettevõte teeb suuri firmasiseseid ümberkorraldusi ja muudatusi. Seda kõike eesmärgiga lõpuks ikkagi hakata teenima kasumit, mis kahjuks eelmisel aastal jääb šokeeriva 53 miljardi jeeniga miinusesse.

Allikas: Nikon


Nikon D3400 ning D5600 said tarkvarauuendused

$
0
0

Nikon teatab, et on välja andnud tarkvarauuenduse oma peegelkaameratele D3400 ning D5600. Mõlemad kaamerad saavad täpselt sama uuenduse, mis parandab ühe vea. Versiooniuuendus puudutab vaid neid, kes kasutavad Snapbridge rakendust enda Apple seadmel. Nimelt on tekkinud probleeme ühenduse hoidmisega, kui nutiseadmel on operatsioonisüsteem iOS 10.2. See viga on nüüdseks parandatud.

Nikon D3400 tarkvaraversiooni 1.11 saab alla laadida siit
Nikon D5600 tarkvaraversiooni 1.01 saab alla laadida siit

Allikas: Nikon

Ideaalne peegelkaamera komplekt alustavale fotohuvilisele vaid 549€

$
0
0

Kui oled otsimas omale täiuslikku esimest peegelkaamera komplekti, mis oleks soodsa hinnaga ja lihtne kasutada, siis on meil Sulle üks välja pakkuda – Nikon D3300 + Tamron 18-200mm VC (saadaval nii punast kui musta värvi kaamerakerega komplekt).

Väike ja kerge 24,2-megapiksline Nikon D3300 peegelkaamera on võimas, mugavalt kaasas kantav ja hõlpsalt kasutatav. See on suurepärane seade algajale fotohuvilisele, kes on tegemas esimesi samme fotode ja videote tegemise maailmas. Suur pildiandur jäädvustab väiksemadki detailid erakordse teravusega ja hea toimivus vähese valgusega võimaldab hämaras teha selgeid pilte. Lisaks juhendab kaamera juhendamisrežiim sind samm sammult paremate piltide suunas.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv on täis üllatusi. Sel objektiivil on mugav 11,1× optiline suum, kattes vahemiku 18 mm lainurgast kuni 200 mm teleni, sobides nii sünnipäevadel/lasteaia üritustel/ koolipidudel grupipiltide tegemiseks kui kaugemal pesitsevate kevadlindude pildistamiseks. Teiseks on selle objektiivi optika väga hea – detailne ning ilusate värvidega pilt on kerge tulema. Lisaks veel korralik Tamroni stabilisaator, mis silub kaadrid sujuvaks – igal juhul parem valik, kui väikese ulatusega kit-objektiiv.

Ühesõnaga kompaktne Nikon D3300 koos stabilisaatoriga ülikerge Tamron 18-200mm VC supersuumiga teevad fotograafiast Sinu lemmikhobi (kui see veel seda ei olnud).

 

Ideaalse algaja sooduskomplekti leiad mugavalt veebikaubamajast ››

 

Sooduspakkumine kestab aprilli lõpuni või kuni kaupa jätkub.

Panasonic ning Nikon võitsid mitmeid disainiauhindu

$
0
0

Fujifilmi kõrval said ka Panasonic ning Nikon If disainiauhindade jagamisel erinevaid tiitleid. Nikon viis koju auhinnad kolme kaamera ning kahe tööstusliku seadme eest. Panasonic seevastu aga korjas tervelt 22 auhinda, neist kuus foto- ning videovarustuse eest.

Peegelkaamerate kategoorias tituleeriti Nikoni tippklassi mudelid D5 ning D500. Seikluskaamerate kategoorias aga auhinnati KeyMission 360.

Panasonicu leerist aga said auhinna hübriidkaamera Lumix DMC-GX80 ning kompaktkaamerad Lumix DMC-LX15 ja Lumix DMC-TZ100. Videokaameratest said auhinnatud aga väga võimekas HC-VXF990, tippklassi kuuluvad AG-AC30EJ ning AK-HC5000. Samuti said auhinnatud Panasonicu Eneloop akupatareid. Ülejäänud auhinnad läksid näiteks DJ-varustusele, köögitarvikutele ning mitmetele muudele toodetele.

If disainiauhinnad antakse välja kord aastas Saksamaal, Hannoveris, eesmärgiga edendada erinevaid disaintooteid. Auhindu jagatakse juba 1953. aastast alates ning seda peetakse üheks kolmest tähtsaimaks disainiauhinnaks maailmas. Samuti tuleb tähele panna, et disain pole ainus kriteerium, vaid hinnatakse ka toote üldist kvaliteeti ning kasutusmugavust.

Allikas: Nikon, Panasonic 

Kuumad kõlakad: 11. aprillil tuleb Nikon D7500 peegelkaamera, kaks objektiivi ning P900 veelgi pikema suumiulatusega järglane

$
0
0

Internet kihab tulevase Nikon D7500 kõlakatega ning nüüd on tulnud teated, et uut kaamerat näeme juba nii kiiresti kui seda on 11. aprill. Samuti oodatakse kaameraga koos veel paari uut Coolpix-seeria kompaktkaamerat ning võimalik, et ka kahte uut peegelkaameratele mõeldud objektiivi.

Nikon D7500 saab olema Nikon D7200 järglane ning sisse pannakse sellele sama 20.9-megapiksline pildisensor, mis on ka D500 sees. Mis aga rohkem peaks kihevile ajama – kõlakate järgi saab kaamera ka võimekuse filmida 4K lahutusvõimega videot. Autofookuse kohta räägitakse, et see on 51 punktiline ning ISO võimekus on 100 – 51,200. Sarivõte on kaheksa kaadrit sekundis ning ekraan on loomulikult pööratav, mis tuleb väga kasuks tahtes ära kasutada just 4K võimekust.

Samuti oodatakse ka kahte uut objektiivi. Esimene on ülilainurk Nikon 10mm f/4 ning teine Nikon AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6 VR, mis asendab praeguse Nikon AF-S Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR objektiivi. Rohkem infot nende kohta momendil ei ole ning tuleb oodata avalikustamiseni.

Põneva kõlakana liigub veel, et ülipika suumiulatusega Nikon P900 saab järglase ning see saab veelgi pikema 125x suumi. 35mm ekvivalendina teeb see 24-3000mm, mille kirjeldamiseks jääb isegi sõna muljetavaldav väga puudulikuks. Hetkel küll selle kompaktkaamera muude tehniliste andmete kohta muud infot ei liigu.

Igal juhul jääme põnevusega ootama 11. aprilli ning siis juba saame täpselt teada, millega Nikon on hakkama saanud.

Allikas: dailycameranews.com

Vaata siia – Photopointi aprillikuu parimad kampaaniad kõik ühes kohas

$
0
0

Aprillikuus on nii meie esinduskauplustes kui veebikaubamajas käimas hulk suurepäraseid sooduskampaanaid, mille raames saad ostudel kaasa kingitusi või ihaldatud toote on tunduvalt soodsamalt või mõlemat. Kõik need parimad pakkumised oleme Sinu elu mugavamaks tegemiseks kokku koondanud siia ühte postitusse.

Vaata järele, millised pakkumised on just Sulle meele järele ja teeme diili ära.


Metz välklambi ostul saad kingituseks universaalse Lumiquest välguhajuti

Kui sulle tundub, et vana välklamp on väsinud ja ei suuda enam aidata parimate fotode jäädvustamisel või Sul veel ei olegi välist välklampi, siis on meil sulle just õige pakkumine.

Kui ostad aprillis Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast Metz välklambi, siis anname Sulle lisaks tasuta Lumiquest Big Bounce välguhajuti (väärtus 44,99€).

Lumiquesti hajuti aitab kaamera peal oleva välguga tehtud pildid muuta professionaalsemaks, kuna see pehmendab välklambi valgust – tagades nii kaunima tulemuse näiteks portreede pildistamisel. Lisaks laiendab see valguse langemisenurka ning selle paigaldamine välgule on lihtne ja käepärane.

Kui sul aprillis töökindla Metz välklambi ostuks ei peaks piisavalt eurosid jaguma, siis Bigbank järelmaksuga ostes lepingutasu hetkel puudub.

Loe lisaks:

 

Kvaliteetsete Metz välklampide valik meie veebikaubamajas ››


Klientide soovil – ka aprillikuus saab Tamron supersuum objektiivi ostul kingituse

photopoint-tamronb018bag-blog

Tamron värinastabilisaatori ja ülikerge ehitusega 11x supersuum on ainus objektiiv mida vajad, et püüda fookusesse elu säravaimad hetked. See on parim valik hobi- ja reisifotograafidele!

Klientide soovil on ka aprillis Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC suumobjektiiv müügil soodushinnaga 199€ (249€). Lisaks anname kingituseks vastupidava Tamroni fotokoti, mis mahutab peegelkaamera koos suumobjektiiviga.

Kui rahakott hetkel veidi õhuke kipub olema, siis ka aprillikuus on Bigbank Järelmaksuga ostes lepingutasu 0€.

Vaata Point TV videost, miks antud objektiiv on suurepärane kaaslane just hobi- ja reisifotograafile.

 

Loe ja vaata näidispilte:

 

Vii fotograafia Tamron 18-200mm DI II VC abil uuele tasemele ›


Nüüd saadaval: Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD objektiivid + kingitus

Tamroni objektiivi tehasest tuleb uusi objektiive nii kiirelt, et raske nendega sammu pidada. Mis on muidugi igati tervitatav. Märtsi algul jõudsid Photopointi poelettidele uued Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivid. Nüüd on kord käes uuendatud Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD objektiivide käes.

Esimesed kiiremad saavad aprillis Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD objektiivi ostul kingituseks Tamroni Multi Coated UV filtri.

 

Uus objektiiv jagab sama disainjoont, nagu Tamron SP seeria objektiivid, kuid uusversioonilt on SP tähistus ära kasutatud. Objektiivi 10–24 mm fookuskauguse vahemik katab 35 mm ekvivalendina 16–37 mm vahemiku ja sobib hästi kitsastes oludes pildistamiseks. Objektiivile on lisatud ka korralik stabilisaator. 4-stopite VC stabilisaator tähendab seda, et uueks standardiks on selged ja teravad pildid. Kuid ka see pole veel kõik. Objektiiv kasutab täiesti uut HLD teravustamis mootorit, tagamaks võimalikult kiire, sujuv ning täpne teravustamine.

Optiline valem uuel objektiivil on 16 elementi 11 grupis, millest üks on LD (madala dispersiooniga, üks XLD (eriti madala dispersiooniga) element ning üks asfääriline ja üks hübriidne asfääriline element. Lisaks on sel objektiivil kasutusel ka kvaliteetsed vääristused – Tamron BBAR vääristus eemaldab varikujutuiste ja sisepeegelduste tekke. Samuti on eesmine element saanud fluoriitvääristuse, mis toimib kui mustust, sõrmejälgi ning vett hülgav kiht objektiivi ees. Lisaks on objektiiv disainitud ka niiskuskindlana – peale bajoneti tihendamise on pandud ka korpusele lisatihendid, hoidmas niiskust objektiivi sattumast.

Tehnilised andmed

Mudel B023
Fookuskaugus 10 – 24 mm
Maksimaalne ava f/3.5–4.5
Minimaalne ava f/22–29
Optiline konstruktsioon 16 elementi 11 grupis
Lähim teravustamiskaugus 24 cm
Maksimaalne suurendus 0,19×
1:5,26
Diafragma labad 7
Stabilisaator Tamron VC
Kuni 4 stoppi
Teravustamismootor HLD
Filtrikeere 77 mm
Ilmastikukindlus Niiskuskindel
Mõõtmed* ø 84 × 85 mm
Kaal* 440 g
Bajonett Canon EF
Nikon F

* Mõõtmed ja kaal Canoni versiooni järgi

Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD objektiiv on Canoni ja Nikoni kaameratele juba saadaval nii Photopointi veebikaubamajas kui jaekauplustes.

• Tamron objektiivid Photopointis »

 


Unikaalse 360° video- ja fotokaamera Ricoh Theta S ostul kingitus

Aprillikuus on Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast 360º elamusi jäädvustava Ricoh Theta S kaamera ostul Sulle kingituseks Omega 3D- virtuaalreaalsus prillid (väärtuses 19,99€).

Ricoh Theta S kaamera avab Sulle täiesti uue ja pöörase fotode ning videote maailma. Ole juutuuber, vlogger, blogger, kinnivaramaakler või fotohuviline – Theta S puhul piisab ainult ühest nupuvajutusest ning 360- kraadilised fotod või videod luuakse mängleva kergusega. Tehtud faile saad jagada otse Facebook’i või postitada blogisse/veebilehele.

Omega 3D-virtuaalreaalsuse prillidega on Ricoh Theta S kaameraga tehtud tuleviku vaateid eriti mugav vaadata. Lihtsalt pane oma nutitelefon (kuni 6-tolline) hoidjasse, käivita tehtud video või foto ning naudi uskumatuid 360° vaateid. Ei mingeid kaableid, ei mingeid keerulisi ühendusi või patareide vahetamist – nii lihtne see ongi.

Käisime Theta S kaameraga Tartus, Kvartali kaubanduskeskus asuvas Photopointi esinduskaupluses. Vaata ringi!

Photopointi Kvartali esinduskauplus #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Kevadel olime Ricoh Theta S kaameraga Tartu Tudengipäevadel.

Post from RICOH THETA. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

 

Kui hetkel ägeda Theta S kaamera ostuks eurosid napib, siis aprillis on Bigbank Järelmaksuga ostes lepingutasu 0€.

Vaata/loe lisaks:

Ricoh Theta S kaameraga tehtud pilte on kõige parem vaadata VR prillidega – need saad kauba peale!

Ricoh Theta S kaameraga saad Omega 3D virtuaalreaalsuse prillid kauba peale! #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

 

Jäädvusta kõik elamused 360º Ricoh Theta S kaameraga ››


Treeni targalt ja hoia silm peal oma toidukogustel – spordikella ostul saad kingituseks köögikaalu

Ilmad peaksid nüüd minema järjest kevadisemaks ning see toob paljud liikumisharrastajad taas terviseradadele. Kui sinagi oled püüdlemas tervislikumate elustiilide poole, siis on meil Sulle suurepärane pakkumine abilistele, kes Sind selles abistada võiksid.

Kõikide vähemalt 50€ maksvate spordikellade ostul saad meie poolt kingituseks praktilise Omega köögikaalu.

On selge, et treening kulgeb tõhusamalt, kui käe peal on funktsionaalne spordikell, mis lisaks pulsi lugemisele oskab mõõta läbitud vahemaad, põletatud kaloreid, samme ja seada sulle treeningeesmärke. Lisaks liikumisele on ka nii toitumine kui toidukoguste jälgimine äärmiselt oluline ja seetõttu annamegi Sulle kompaktse köögikaalu tasuta, et saaksid kogustel silma peal hoida.

Photopointi veebikaubamaja külluslikust spordikellade valikust leiab omale sobiva nii karm spordiproff kui taas liikumisrõõme avastav harrastaja. Valikus on kellad, mille saab endaga kaasa võtta kõiksugustele treeningutele – jooksurajale, ujuma, rattaga sõitma või spordiklubisse.

Loe ja tutvu lähemalt populaarsemate spordikelladega:

Kehtib nii veebikaubamajas kui esinduskauplustes kohapeal.

 

Treeni targalt koos oma uue spordikellaga ›


Apple iPhone SE suured vennad nüüd samuti kevadiselt soodsate hindadega

Alles see oli, kui läbi aegade võimsaim 4-tollise ekraaniga telefon Apple iPhone SE hind langes Photopointis kevadpäikese tulekuga alates 399€ peale. Ilmselgelt ei suutnud iPhone SE suured vennad iPhone 6s, iPhone 7 ja iPhone 7 Plus sellist pulli pikemalt kannatada ja nüüd on ka neil lipulaevade väärilised soodushinnad.

2015. aastal esitletud Apple iPhone 6s on jätkuvalt väga populaarne, sest see tundub juba esimest korda kätte võttes millegi täiesti erilisena. Täiustatud 12-megapikslilise iSight-kaameraga pildistad teravaid fotosid ja filmid suurepärase kvaliteediga 4K-videoid. Ja loomulikult näeb see Sinu käes lihtsalt võrratult ilus välja. iPhone 6s soodushinnad algavad nüüd alates 599€. Saadaval on erinevates värvides ja erinevate mälumahtudega mudelid.

Mis seal salata, et Apple iPhone nutitelefonist saab parem olla vaid teine iPhone ja nii suudavadki 6s’ile konkurentsi pakkuda ainult kõige uuemad iPhone 7 ja 7 Plus. Eelmise aasta septembris maailmale tutvustatud iPhone uudismudelid said mõlemad uued täiustatud kaamerasüsteemid (7 Plus saab uhkustada lausa kahe kaameraga). Neil on läbi aegade parima jõudluse ja tööajaga akud ning suurepärase heliga stereokõlarid. Lisaks on nad pritsme- ja veekindlad. 4,7″ Retina HD ekraaniga iPhone 7 hind algab nüüdsest 719€ ja 5,5″ Retina HD ekraaniga iPhone 7 Plus hind alates 859€Saadaval on erinevates värvides ja erinevate mälumahtudega mudelid.

Boonusena anname nüüdest nutitelefonide või tahvelarvutite ostjatele tasuta fotokursuse “Nutifotograafia ABC” (väärtus 19,99€) ja Photopointi puhastuslapi. Uhiuue nutifotograafia kursuse abiga õpid oma nutiseadme kaamerast välja võluma profitasemel fotosid.

Vaata lisaks:

 

Ihaldusväärsed Apple iPhone nutitelefonid leiad kiirelt veebikaubamajast ››


Uue Fujifilm X-A10 või X-A3 seeria hübriidkaamera ostul kingituseks kiire mälukaart

Lummavad päikesetõusud või loojangud, kevadlillede tärkamine, rõõmsad näod – kevad on peagi käes, kuid kogu selle ilu jäädvustamist ära jäta taskus oleva nutitelefoni hooleks. Pigem pööra pilk Fujifilm hübriidkaamerate poole, mis pakuvad peegelkaamerate võimekust retrolikult stiilses ja kompaktses vormis.

Kui ostad Photopointist Fujifilm X-A10, siis saad meie poolt kingituseks kiire Silicon Power 16GB mälukaardi. Fujifilm X-A3 hübriidi ostul anname tasuta kaasa mahuka Silicon Power 32GB mälukaardi.

Fujifilm X-A3 on hübriidkaamera, mis rahuldab suurepäraselt algajate fotohuviliste vajadused. Sellel on võimekas 24,2-megapiksliline sensor, mis püüab kõik hetked kinni kontrastselt ja selgelt. Varustatuna puutetundliku ja 180° pööratav LCD ekraaniga saad eriti lihtsalt teha selfiesid ja tänu integreeritud WiFi võimekusele need kohe ka nutitelefoni või tahvlisse edastada.

 

Fujifilm X-A10 on samuti tavakasutajasõbralik selfie-keskne mugav ja lihtne hübriidkaamera, mis liigitub soodsamasse hinnaklassi. Pööratav ekraan, WiFi ühenduvus, USB-kaudu laadimine ning säästlik energiakasutus teevad sellest suurepärase kuid kompaktse kaamera.

 

Tee oma elu mugavaks ning soeta peegelkaamera kvaliteediga Fujifilm hübriidkaamera, sest kevadised hetked lausa kutsuvad end jäädvustama.

 

Stiilsed X-A3 ja X-A10 koos kingitusega meie veebikaubamajast ››


Tamron SP 150-600 G2 on saadaval soodushinnaga ning lisaks saad kingituseks TomTom aktiivsusmonitori

Tamroni uue generatsiooni ultra-telefoto objektiivi SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 ostul anname Sulle kingituseks kaasa TomTom Touch aktiivsusmonitori (väärtus 149€).

Kui esmapilgul võib telesuumobjektiivi ostul aktiivsusmonitori kaasa saamine tunduda veider, siis tegelikult on see koos objektiiviga looduses rännates igati asjalik abimees. TomTom Touch loeb samme ja mõõdab läbitud vahemaad ning on varustatud integreeritud pulsianduriga. Lisaks püüab see randmele kõik Sinu telefoni tulevad kõned ning SMSid – nii saad rahulikult tegeleda pildistamisega ja ei pea koguaeg telefoni kontrollima.

Tamroni uus  SP 150-600mm G2 telesuumobjektiiv on edasiarendus juba väga suurt populaarsust ja auhindu kogunud SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivist. Tamroni SP seeria tippkvaliteedi esindajana on objektiivil uuendatud mitmed väga olulised aspektid, mis teeb selle ahvatlevaks nii professionaalidele kui harrastajatele. See on “kahur”, millega talletad ühtaegu fantastilisi loodusfotosid kui teed tipptasemel spordifotosid.

Kui Sul uue ultra-telefoto objektiivi ostuks peaks eurosid puudu jääma, siis Bigbank Järelmaksuga ostes on märtsikuus lepingutasu 0€.

Loe lisaks:

 

Osta Tamron SP 150-600mm G2 ja ära lase käest ühtegi momenti ›


Ka aprillis on Bigbank järelmaks Photopointis lepingutasuta

Kevadine fotohooaeg on saabunud, kuid enne fotoretkele asumist vaata värske pilguga enda fotokaamerad ja lisavarustus üle – ehk vajab miski välja vahetamist. Lisaks fotovarustuse uuendamisele mõtle, kas vajad ka uut sülearvutit, nutitelefoni või oled oodanud hoopiski head pakkumist droonidele? Kui kohe täissummat välja käia ei ole võimalik, siis aitab järelmaks.

Ka aprillikuus on Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast Bigbank järelmaksuga ostes lepingutasu 0 (24,99€).

Kampaania tingimustel on järelmaksu võimalik taotleda toodetele maksumusega 100 kuni 10 000 eurot ning perioodiks saab valida 3 – 60 kuud. Bigbank järelmaksu saab taotleda 20–73.a kodanik ning selle saab kiirelt sõlmida nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas.

TÄHELEPANU! Iga järelmaks on finantskohustus. Enne järelmaksu lepingu sõlmimist tutvuge vastava teenuse tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga. Tutvu teenuse täpsemate tingimustega Photopointi veebilehel. Kampaania kestab kuni 30.04.2017.

 

Vaata, mida kasulikku Bigbank järelmaksuga osta ››


Ideaalne peegelkaamera komplekt alustavale fotohuvilisele vaid 549€

Kui oled otsimas omale täiuslikku esimest peegelkaamera komplekti, mis oleks soodsa hinnaga ja lihtne kasutada, siis on meil Sulle üks välja pakkuda – Nikon D3300 + Tamron 18-200mm VC (saadaval nii punast kui musta värvi kaamerakerega komplekt).

Väike ja kerge 24,2-megapiksline Nikon D3300 peegelkaamera on võimas, mugavalt kaasas kantav ja hõlpsalt kasutatav. See on suurepärane seade algajale fotohuvilisele, kes on tegemas esimesi samme fotode ja videote tegemise maailmas. Suur pildiandur jäädvustab väiksemadki detailid erakordse teravusega ja hea toimivus vähese valgusega võimaldab hämaras teha selgeid pilte. Lisaks juhendab kaamera juhendamisrežiim sind samm sammult paremate piltide suunas.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv on täis üllatusi. Sel objektiivil on mugav 11,1× optiline suum, kattes vahemiku 18 mm lainurgast kuni 200 mm teleni, sobides nii sünnipäevadel/lasteaia üritustel/ koolipidudel grupipiltide tegemiseks kui kaugemal pesitsevate kevadlindude pildistamiseks. Teiseks on selle objektiivi optika väga hea – detailne ning ilusate värvidega pilt on kerge tulema. Lisaks veel korralik Tamroni stabilisaator, mis silub kaadrid sujuvaks – igal juhul parem valik, kui väikese ulatusega kit-objektiiv.

Ühesõnaga kompaktne Nikon D3300 koos stabilisaatoriga ülikerge Tamron 18-200mm VC supersuumiga teevad fotograafiast Sinu lemmikhobi (kui see veel seda ei olnud).

 

Ideaalse algaja sooduskomplekti leiad mugavalt veebikaubamajast ››


Imelise Apple iPhone SE hind kevadiselt soodne – nüüd alates 399€

Välimuselt väikse, kuid sisult suure iPhone SE nutitelefoni hind langes kevadpäikese tulekuga veelgi ja nüüd saad selle nii meie esinduskauplustest kui veebikaubamajast soetada soodushinnaga alates 399€.

Apple iPhone SE – on läbi aegade võimsaim 4-tollise ekraaniga telefon. Sellel on kasutajate poolt armastatud disain ning südameks võimas A9 kiip, mida kasutab suurem vend iPhone 6s. Viimase lihvi annab täiustatud 12-megapiksline kaamera, mis jäädvustab erakordseid fotosid ja 4K-videoid.

Saadaval nii 16GB kui 64GB mudelid + erinevad värvid. iPhone SE ostul saad kasutada Bigbank järelmaksu, sest aprillikuus on selle abil ostes lepingutasu 0€.

iphone-se-varvid-photopoint

 

Liitu Photopointi abiga Apple iPhone SE perega ››


Too enda vana Canon digipeegel meile – saad uue Canon EOS 5D Mark IV sõgedalt soodsa hinnaga

Oled järjest enam hakanud mõtlema oma vana Canoni digipeegelkaamera välja vahetamisele ning unistanud Canoni tippklassi EOS 5D Mark IV peegelkaamerast? Aitab mõtlemisest, sest nüüd on tegutsemiseks kõige ideaalsem hetk.

Kui tood enda vana Canon digipeegeli meile, siis saad insenerikunsti tippteose Canon EOS 5D Mark IV 300900€ soodsamalt (ka soodushinnast)!

Soodustuse suurus oleneb tagasi toodavast Canon digipeegelkaamerast:

  • EOS 5D Mark II või EOS 80D –900€
  • EOS 70D –675€
  • EOS 1D Mark III või EOS 7D –525€
  • EOS 700D, 60D või 5D –475€
  • EOS 650D –450€
  • EOS 600D, 1D Mark II või 1D Mark II N –425€
  • EOS 550D või 50D –375€
  • EOS 500D –350€
  • EOS 450D või 40D – 325€
  • EOS 300D, 350D, 400D, 20D või 30D –300€

Kaamera peab kindlasti olema töökorras ja komplektne (spetsiaalaku puhul koos aku ja laadijaga). Kui sul on hoopis mõne teise tootja digipeegel või sinu Canoni digipeeglit antud nimekirjas ei ole, siis võta meiega ühendust ja teeme sulle personaalse pakkumise – selle saamiseks kirjuta info@photopoint.ee aadressile.

BOONUS: kui soetad EOS 5D Mark IV kaamerale lisaks juurde valitud Canon objektiivi, siis maksab Canon sulle objektiivi hinnast kuni 300€ tagasi. Sellest kampaaniast lähemalt siinsamas ajaveebis › 

Juhul, kui Sul Canoni “töölooma” ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis saame Sind aidata:

  • märtsikuus kaamera Bigbank Järelmaksuga abiga ostes on lepingutasu 0€. Rohkem infot ›
  • nüüdsest pakume kõigile ettevõtetele võimalust soovitud kaup võtta liisingusse. Rohkem infot ›

NB! Superdiili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised.

Loe kindlasti lisaks:

Kampaania kestab kuni 30.06.2017.

 

Püüa täiuslikkust koos võimeka Canon EOS 5D MK IV peegelkaameraga ››


Canon EOS M- seeria hübriidkaamera ostul saad kingitusega graveeringuga nahast kaamerarihma

Canoni EOS M– seeria hübriidkaamerad ühendavad endas Canoni kompakt- ja digipeegelkaamerate parimad omadused, et pakkuda suurepärast foto- ja videokvaliteeti, mis on täis detaile, värve ja atmosfääri – isegi nõrga valgusega tingimustes.

Kui ostad endale praegu Photopointist Canon EOS M3, EOS M10 või EOS M5 hübriidkaamera, siis saad Canonilt kingituseks stiilse nahast kaamerarihma, kuhu saad peale lasta graveerida enda nime. Ostu pead kindlasti registreerima Canoni kampaanialehel ›

Canon EOS M3 –  tänu APS-C formaadis 24,2-megapikslisele CMOS-sensorile ja ISO-valgustundlikkusele kuni 12 800 (laiendatav väärtuseni 25 600) saad EOS M3 abil jäädvustada rohkete detailide ja värvide ning tõetruu atmosfääriga fotosid ja videoid – isegi nõrgas valguses.

Canon EOS M10 – Canoni hübriidkaamerate pesamuna – pisikeses, kerges korpuses olev kaamera, mida on mugav kõikjale kaasa võtta. Vahet pole, kas oled puhkusel või seikled linnatänavatel – EOS M10 on sinuga kõikjal alati kaasas.

Canon EOS M5 – see on Canoni hübriidkaamerate lipulaev, mis pakub entusiastidele kompromissitut peegelkaamerate kvaliteeti ja kiirust.

Ühesõnaga, Canoni hübriidkaamerad on suurepärased kaaslased neile, kes ei soovi teha järeleandmisi pildikvaliteedis ning kiirus ja kompaktsus on eriti olulised faktorid. Juhul, kui Sul uue Canoni kaamera ostuks raha napib, siis Bigbank Järelmaksuga ostes on märtsikuus lepingutasu 0€.

 

On aeg võtta kasutusele Canoni hübriidkaamera! ››

 

Vaata lisaks:

Kampaaniatoodete ostuperiood kestab kuni 14. maini 2017. Ostu saab Canoni kampaanialehel registreerida 14. juunini 2017.

Püsivara pühapäev: KeyMission 360 tarkvarauuendus parandab ühendusprobleemid

$
0
0

On möödunud juba mitmeid kuid alates sellest kui Nikon jõudis poelettidele enda lipulaeva seikluskaameraga KeyMission 360. Pärast poodi jõudmist on välja ilmunud mõningad tarvara puudujäägid, mille Nikon on otsustanud paremaks teha. Värskelt ilmunud uuenduse järjekorranumbriga v1.3 põhifookus oli parandada eelnevalt esile kerkinud ühendusprobleemid kaamera ja SnapBridge 360/170 rakendust jooksutavate Apple’i iOS 10.2 operatsioonisüsteemiga seadmete vahel.

Uuendust saab installida valides SnapBridge 360/170 rakenduses Camera > Camera settings > Firmware version või SnapBridge 360/170 Utility programmis Set > Firmware version.

Rohkem informatsiooni uuenduse kohta leiab Nikoni tarkvara keskkonnast.

Nikon D7500 on kesktaseme versioon D500 peegelkaamerast

$
0
0

Nikon tutvustas eelmine nädal oma uusimat poolkaader peegelkaamerat, mis läheb kesktaseme kaamerate tooterivvi D5600 ning D500 vahele. Nikon D7500 on peegelkaamera, mis väga selgelt peegeldab Nikoni viimase aja tootedisaini ning arendustöö loogikat – seda nii heas kui halvas mõttes. Ilusad suured numbrid (nii parameetrites kui hinnas) kombineeritud kaamera reaalse funktsionaalsusega annab kokku võrdlemisi ootuspärase komplekti. Pikemalt seletamata, siirdume Nikon D7500 poolkaader peegelkaamera juurde ja vaatame siis lähemalt, milleks ja kelle jaoks see loodud on.

Nikon D7500 on omapärane kooslus D7200 ning D500 kaamerast, kuid ei ole üht ega teist. Kere disainilt on jäädud D7200 suunas – võrreldes eelkäijaga on uus D7500 kergem ning natuke kompaktsem. Lisaks on käepide sügavamaks tehtud ning parendatud ka ilmastikukindlust. Suurimaks miinuseks kere disainis on aga see, et akutalla kontaktid on kaamera alt ära võetud – kui just Nikonil ei ole tulemas mingid über-super-äge juhtmevabad vertikaalpäästikud / käepidemed, siis… mis siin ikka spekuleerida, hea asi on üle 1000 eurose kaamera küljest minema rebitud.

Väga positiivne uuendus on kaamera ekraani juures. Siis kui mõõt on jäänud harjumuspärase 3,2-tollise diagonaali juurde, on lisandunud võimalus ekraani kallutada ning sõrmepuudutusega ekraanil kaamerat juhtida. Siis, kui midagi väga head juurde pannakse, rebitakse teisest otsast terve jäse – kahest mälukaardipesast on alles jäänud üks ainukene ning see ei toeta isegi kiireid UHS-II tüüpi mälukaarte. Olgugi, et kaameral on muljetavaldav puhver mis mahutab 50 14-bit pakkimata RAW faili ning on võimeline niimoodi pildistama kuni 8 kaadrit/sek – kõige selle kopeerimine mälukaardile ning hiljem mälukaardist arvutisse ei ole üldsegi nii kiire ega optimaalne.

Südameks uuel peegelkaameral on sama 20,9-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor, mis Nikon D500 peegelkaamera sisse pandud. Koostöös EXPEED 5 pildiprotsessoriga on tulemused, vähemalt paberil, igati muljetavaldavad. Ei, pildikvaliteedilt ei ole D7200 ning D7500 / D500 juures vahet, kuna sensor on sisuliselt sama nende sees. Lihtsalt uuematel kaameratel on tundlikkuse ulatust suurendatud – D7500 puhul on see ISO 100–51 200 ning laiendatav madalamast otsast ISO 50 peale ja kõrgemas otsas Hi5 asendis ISO 1 640 000 juurde. Jah Sa lugesid õigesti – ISO tundlikkus on 1,64 miljonit. Kuipalju see küll reaalses elus rakendust leiab ning kasutatav on, seda küll öelda ei oska. Kuid. Kuid puhtalt marketingi seisukohalt või inseneridel iseendale õlale patsutamise vaatevinklist – tegu on väga suure saavutusega.

Teravustamissüsteem on pihta pandud Nikon D7200 seest – 51 teravustamispunkt / 15 neist rist-tüüpi ning keskpunkt valgustundlik kuni -3 EV juures. Jah oleks võinud ju kasutada sama teravustamist mis D500 juures kuid hea küll… Samas positiivse noodiga jätkates – valguse mõõtmine on nüüd 180-tuhande piksliga RGB sensoriga, mis võimaldab täpset näotuvastust ka optilist pildiotsijat kasutades. Lisaks on kahe sensori koostöös subjekti jälgimine täpsem ja töökindlam.

Videosalvestus on koht, kus Nikon paistab teiste sama hinnaklassi peegelkaamerate vahelt välja (võibolla on asi selles, et Canon ja Pentax on lati liiga alla lasknud) – 4K UHD videosalvestus ehk 3840 × 2160 30p/25p/24p kuni 144 Mps andmetihendusega ning FullHD 1920 × 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus kuni 48 Mbps andmetihedusega. Loomulikult on ka siin agasid – 4K videot salvestatakse 1,5× lõikefaktoriga (2,25× võrreldes 35 mm täiskaader sensoriga), mis on Super 35mm alast tublisti väiksem. Optimeerides videosalvestuse FullHD peale saad kasutada pea kogu sensori laiust, lisandub ka 3-teljeline digitaalne stabilisaator ning Active D-Lightning lahendus. Samas ka positiivsest aspektist – lame pildiprofiil (pole päris Log-profiil), zebra muster, HDMI väljund, kõrvaklapiväljund ja mikrofoni sisend on täiesti olemas.

Ühendustest veel – USB 2.0 liides, WiFi ja Bluetooth on D7500 kaameral olemas. Viimased võimaldavad kaamerat juhtmevabalt juhtida ning pilte kasvõi automaatselt nutiseadmesse kopeerida. Samas välja visatud on NFC ühendus kiireks seadmete paaritamiseks.

Nikon D7500 olulisemad tehnilised andmed:

  • 21-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
  • Optilise madalpääsfiltrita sensori disain
  • EXPEED 5 pildiprotsessor
  • Sensori tundlikkus ISO 100–51 200; laiendatav ISO 50–1 640 000
  • Sarivõte 8 kaadrit/sek kuni 50 kaadrit 14-bit pakkimata RAW fail / 100 JPEG faili
  • 51 teravustamispunktiga autofookus; 15 rist-tüüpi teravustamispunkti
  • Optiline pentapeegliga pildiotsija, 100% kaadri katvust, 0,94× suurendust
  • 3,2-tolline kallutatav puutetundlik LCD ekraan, 922 000 pildipunkti
  • Integreeritud WiFi Bluetooth ühendus
  • Kaamera juhtimine üle WiFi nutiseadmest
  • Fotode edastamine Snapbridge rakendusse Bluetooth ühendusega
  • Intervallvõtte režiim, 4K timelapse video salvestus
  • 4K UHD 3840 × 2160 25p/24p videosalvestus 144 Mbps andmetihendusega
  • Integreeritud stereomikrofon, välise mikrofoni võimalus
  • EN-EL15a liitiumaku, kuni 950 kaadrit (CIPA)
  • Mõõtmed: 136 × 104 × 73 mm
  • Kaal: 640 g

Nikon D7500 peegelkaamera saabub müügile sel suvel. Täpset hinda saabuvatel komplektidel veel ei oska öelda, kuid eeldada võib et D7500 + AF-S DX Nikkor 18-140 VR komplekt jääb ~1890 € juurde ja D7500 + AF-S DX Nikkor 18-105 VR komplekt ~1840 € juurde.

Allikas: Nikon


TIPA 2017 parimad objektiivid avalikustatud

$
0
0

TIPA (Technical Image Press Association) üldkoosolek tutvustas eelmisel nädalal selle aasta auhinnatud foto- ja videotehnikat. Lisaks kaameratele ning muudele fototarvikutele ja tehnikale sai valitud ka viimase aasta parimad objektiivid. Just neid me kohe ka Teile, Photopointi ajaveebi lugejatele tutvustame.


Parim lainurk-suumobjektiiv peegelkaamerale: Sigma 12-24mm f/4 DG HSM Art

 

Sigma uusim ART-seeria lainurkobjektiiv koosneb 16 elemendist 11 grupis, millest üks on FLD element ning kasutab ka suurimat asfäärilist elementi mis sedatüüpi objektiivi pandud. Objektiivi HSM mootori väändemomenti on parandatud, võimaldamaks kiiremat teravustamist. Läbiv f/4 ava kogu suumi ulatuses ning sobivus nii täiskaader kui poolkaader sensoriga kaameratele avardab objektiivi kasutusvõimalusi.

Sigma 12-24mm f/4.0 DG HSM Art objektiivid Photopointis


Parim normaalsuumobjektiiv peegelkaamerale: Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

24-105 mm objektiiv on Canoni üks põhilisi normaalsuumtorusid, mida nii entusiastid kui professionaalsed fotograafid enda kaameratele ette keeravad. Uuendatud versioon sellest objektiivist pakub kõike seda mida antud objektiivilt oodati – suurepärane pildikvaliteet kogu kaadri ulatuses, korralik stabilisaator, kiire teravustamine, lummav bokeh ning loomulikul ka ilmastikukindlus. Jah, ka TIPA eksperdid on meiega nõus – tegu on ühe väga hea normaalsuumobjektiiviga.

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM objektiiv Photopointis


Parim telesuumobjektiiv peegelkaamerale: Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2

Seda objektiivi ei pea Photopointi ajaveebi lugejatele vist enam pikalt tutvustama. TIPA meeskonnale avaldasid selle objektiivi juures muljet need samased aspektid, mis ka Photopointi ajaveebi toimetusel kulmud kerkima pani. Nendeks on loomulikult suurepärane pildikvaliteet, suur fookuskauguste vahemik, tipptasemel pildistabilisaator ning ülikiire teravustamine. Mainimata ei saa jätta ka Tamroni kvaliteetset vääristust mis teeb selle objektiivi kasutamise ka keerulisemates valgusoludes väga paindlikuks.

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiivid Photopointis


Parim fiksobjektiiv peegelkaamerale: Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art

Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art on portreefotograafide “terav” unenägu – antud objektiiv ühendab endas nii kreemja bokeh ja väikese teravussüsgavuse ning loomulikult ka Sigma ART seeriale omase tipptasemel teravuse ja eraldusvõime. Kiire teravustamine, 9-labaline ava ning optiline disain mis minimeerib enamuse moonutustest ja tagab tipptasemel kujutise – seda kõike käepärases vormis. Tegelikult ongi nii – raske on leida aspekte, mida sellele objektiivile ette heita.

Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art objektiivid Photopointis


Parim pro-objektiiv: Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED

See objektiiv on loodud just arhitektuurifotograafe silmas pidades – tänu ± 7,5° kaldele ning ± 12 mm nihkele ja 90° pöördele on võimalik objektiiviga korrigeerida perspektiivimoonutused juba enne päästikule vajutamist. Vähe sellest – tegu on ikkagi tipptasemel toruga – eeskujulik pildikvaliteet tänu 3 ED ning kahele asfäärilisele elemendile, lisaks veel Nano Crystal ja Super Integrated vääristused komboneeritud fluoriidvääristuse ning ilmastikukindla disainiga. Teisisõnu – suurepärane objektiiv nõudlikule professionaalile.


Parim standardsuumobjektiiv hübriidkaamerale: Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. / POWER O.I.S.

Väga populaarse objektiivi uusversioon, mis on tehtud veel mitmekülgsemaks ning kergemini kasutatavaks. Selle objektiivi sees on unikaalne stabilisaatori süsteem, tagades parima ühilduvuse nii vanemate stabilisaatorita kerede kui ka uute stabilisaatoriga kerede vahel. Objektiivi 14 elementi 9 grupis konstruktsioon koos 4 asfäärilise elemendi ning 5 asfäärilise pinnaga, samuti ka UHR ja UED elemendiga tagavad terava joonise igas suumi asendis.


Parim telesuumobjektiiv hübriidkaamerale: Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4.0 IS PRO

 

See Olympuse PRO seeria objektiiv katab 35 mm ekvivalendina vahemiku 24–200 mm, mis teeb sellest väga universaalse toru. Objektiivi on esiteks mahutatud üliefektiivne pildistabilisaator – E-M1 Mark II hübriidkaamera ees pakub see lausa 6,5-stopist stabilisatsiooni – teist samasugust ei ole veel tehtud. Lisaks on objektiivil eeskujulik pildikvaliteet kogu suumi ulatuses, kiire teravustamine, ilmastikukindel konstruktsioon ning palju muud. Kui juba valida MFT kaamera, tasuks valida ka see objektiiv.

M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO objektiiv Photopointis


Parim fiksobjektiiv hübriidkaamerale: Fujinon XF 23mm f/2 WR

 

Valgusjõuline, tipptasemel optikaga, kiire ja vaikse teravustamisega – need on esimesed märksõnad mis TIPA kokkuvõttes silma jäävad. Nii ongi – Fujinon XF 23mm f/2 WR on suurepärane lainurk-fiksobjektiiv mis sobib ideaalselt sinu kvaliteetse Fujifilm X-seeria hübriidkaamera ette. 10 elementi  grupis, olematud moonutused, terav kujutis kogu kaadri ulatuses, ülikiire teravustamine ning hea kasutusmugavus. Ehk selle tagasihoidliku korpuse taga peitub tõeline optiline pärl, mis ühtegi X-pildistajat külmaks ei jäta.

Fujinon XF 23mm f/2 WR objektiivid Photopointis


Need olidki viimase aasta kõige silmapaistvamad objektiivid omas kategoorias, vähemalt TIPA spetsialistide arvates. Kui oled enda kaamerale objektiivi valimas ning ei suuda ära otsustada, millist võtta – kui mõne siin nimekirjas oleva objektiivi peaksid võtma, siis pettuma sa ei pea.

Allikas: TIPA

 

TIPA 2017 parimad kaamerad on just need

$
0
0

Järjekordne aasta möödas, järjekordsed TIPA auhinnad välja antud… TIPA (Technical Image Press Association) üldkoosolek, mis koonseb 27 erineva väljaande toimetajatest Aasiast, Austraaliast, Euroopast ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, valis 40 erinevas tootekategoorias välja viimase aasta parimad foto- ja videoseadmed ning tarvikud. Eelmine nädal ka tulemused avalikuks ning nüüd toome need Photopointi ajaveebi lugejateni.

40 erinevast tootekategooriast on lausa 18 erinevad kaamerate kategooriaid ning neid me ka selles artiklis tutvustame – toome välja need punktid, mida TIPA oluliseks pidas ning just need seadmed teiste seast välja paistavad ning auhinna väärilised on. Pikemalt seletamata, siin on TIPA 2017… :


Parim algtaseme peegelkaamera: Nikon D5600

TIPA ekspertide sõnul on selle kaamera esiletoomise põhjuseks just see, et sel on olemas kõik esmavajalik, mida ühele hobifotograafile vaja. Lisaks veel mugav SnapBridge tehnoloogia, mis võimaldav veel lihtsamalt fotosid automaatselt nutiseadmesse edastada.

24,2-megapiksline DX formaadis sensor, juhtmevabad ühendused, pööratav ja kallutatav puuteekraan, FullHD 50p videosalvestus jms – kõik mida tavakasutaja vajab.

Nikon D5600 peegelkaamera Photopointis


Parim eksperdi poolkaader peegelkaamera: Pentax KP

Pentax KP võitis väga konkurenditihedas kategoorias, kus näiteks eelmine aasta oli Nikon D500 peegelkaamera. Selle kaamera sees on olemas kõik üks edasijõudnud kui ka alustav fotograaf vajab: ilmastikukindla korpuse sisse on mahutatud suurepärane funktsionaalsus, detailsus ja pildikvaliteet. 24,2-megapiksline sensor, dünaamika ja tundlikkus; pixel shift resolution võte, mehhaaniline ja elektrooniline katik.

Pentax KP peegelkaamerad Photopointis 


Parim eksperdi täiskaader peegelkaamera: Canon EOS 5D Mark IV

Canon EOS 5D seeria kaamerad ei vaja pikalt tutvustust ühelegi fotograafile. Samamoodi ei ole need võõrad ka TIPA liikmetele – see on juba neljas 5D seeria kaamera mis auhinna endale napsanud. Põhjusega – 30,4-megapiksline sensor, Dual Pixel AF teravustamine, kiire sarivõte, 4K videosalvestus, WiFi, NFC ja GPS funktsionaalsus teevad sellest kaamerast suurepärase töövahendi nii professionaalile kui edasijõudnud fotograafile.

Canon EOS 5D Mark IV peegelkaamerad Photopointis


Parim professionaali peegelkaamera: Sony α99 II

Sony uusim α-seeria peegelkaamera on selles nimekirja täisväärtuslik liige – selles kaameras on ühendatud nii suurepärane kasutusmugavus ja pildikvaliteet kui ka tipptasemel tehnilised / insenerilahendused. 42,2-megapiksline sensor, kiire sarivõte kuni 12 kaadrit/sek, tipptasemel teravustamissüsteem, keresisene stabilisaator ja palju muud teevad fotograafi elu lihtsaks. Samas suudab see kaamera täita ka professionaalse videokaamera rolli tänu 4K UHD videosalvestusele, Log-profiilidele ja kõrgele andmetihendusele.

Sony a99 II peegelkaamerad Photopointis


Parim keskformaat kaamera: Fujifilm GFX 50S

Keskformaat sensoriga kaamerad ei ole niivõrd levinud ning turg on suuresti jagatud vanade tegijate vahel ära. Seda enam on väga positiivne näha uusi tulijaid keskformaat kaameratele turule, seekord Fujifilmi näitel. GFX 50S on 51,4-megapikslise sensoriga hübriidkaamera, mis on mahutatud kompaktsesse korpusesse. 1/4000 sek fokaaltasapinna katik kombineeritud 1/16 000 sek elektroonilise katikuga, puuteekraan ja eemaldatav elektrooniline pildiotsija teevad sest kaamerast mugava töövahendi paljudele.

Fujifilm GFX 50S hübriidkaamerad Photopointis


Parim algtaseme hübriidkaamera: Fujifilm X-T20

Fujifilm X-T20 hübriidkaamera on nimekirjas järgmisena tuleva X-T2 sisuliselt väiksem versioon – sama sensor, funktsioonid ja võimalused on lihtsalt mahutatud kompaktsema, mitte ilmastikukindla korpuse sisse. Ehk tegu on tipptasemel võimalustega hübriidkaamera taskukohase hinnaga.

Fujifilm X-T20 hübriidkaamerad Photopointis


Parim eksperdi hübriidkaamera: Fujifilm X-T2

X-T2 hübriidkaamerat oodati pikisilmi ning võeti vastu avasüli – ka professionaalide poolt kõrgelt hinnatud kaamera pakub nii funktsionaalsust kui kasutusmugavust, selle juures pildikvaliteeti ohverdamata. 24-megapiksline sensor, tundlikkus kuni ISO 51 200, tipptasemel autofookus… ning ka 4K videosalvestus. See kõik kombineeritud mugava ekraani ja 100 kaadrit/sek sagedusega pildiotsijaga, tõstes igapäevase kasutuskogemuse uuele tasemele.

Fujifilm X-T2 hübriidkaamerad Photopointis


Parim professionaali hübriidkaamera: Olympus OM-D E-M1 Mark II

Olympuse hübriidkaamerate tippmudel on kerge, ilmastikukindel, 20-megapikslise Live MOS sensoriga ning lausa neljatuumalise pildiprotsessoriga. See on kaamera, mis on disainitud kiirust silmas pidades – 15 kaadrit/sek sarivõte mehhaanilise katikuga ning 60 kaadrit/sek elektroonilise katikuga. 4K videosalvestus, kiire teravustamine, 3-tolline kallutatav ja pööratav puuteekraan ning loomulikult ka keresisene stabilisaator. Lisaks saab kaamera teha 50-megapiksliseid fotosid kasutades High Res Shot režiimi.

Olympus OM-D E-M1 Mark II hübriidkaamerad Photopointis


Parim eksperdi kompaktkaamera: Sony DSC-RX100 V

RX100 seeria viies mudel käib mööda tuttavaid radu, pakkudes mõõdukat evolutsiooni juba tuttavale tooteseeriale, mis tegelikult ei ole üldse väär. 20-megapikslise 1-tollise sensoriga kompaktkaamera pakub suurt paindlikkust nii pildistamisel kui videosalvestusel, sobides nii tavakasutajale põhikaameraks kui professionaalile tagavarakaameraks. Selles kaameras on esindatud nii kiirus, kasutusmugavus, pildikvaliteet kui paindlikkus – rohkem kui ühest kompaktkaamerast algselt oodata oskad.

Sony DSC-RX100 V kompaktkaamerad Photopointis


Parim supersuum kaamera: Panasonic Lumix DC-FZ80

Parima supersuum kaamera tiitli võitmiseks ei pea olema kõige suurem suumiulatus. Tähtis on ka kõik muu, mida ühest kaamerast ootame – DC-FZ80 / FZ82 sees on see olemas. 60× optilise suumiga 20–1200 mm objektiivi taha on mahutatud 18,1-megapiksline sensor mis pakub ka 4K videosalvestuse võimalust. Korralik stabilisaator, WiFi ühendus ning täpne teravustamissüsteem teevad selle kaamera kasutamise imelihtsaks.


Parim professionaali kompaktkaamera: Fujifilm X100F

Sarnaselt ka teistele eespool nimetatud kaameratele ei vaja Fujifilm X100 seeria väga pikka tutvustustst. Neljanda põlvkonna X100 kasutab 24,3-megapikslist poolkaader X-Trans CMOS sensorit, mille tundlikkus on kuni ISO 12 800. Sarivõte kuni 8 kaadrit/sek ning FullHD video 60p kaadrisagedusega tagab paindlikud võimalused. Kaamera kasutab harjumuspärast 23 mm f/2 objektiivi ning hübriidset pildiotsijat. Retrodisainist hoolimata on olemas ka WiFi ühendus ja suur 3-tolline LCD ekraan.

Fujifilm X100F kompaktkaamerad Photopointis


Parim ilmastikukindel kaamera: Nikon Coolpix W100

Soodne, ilmastikukindel ning vajalike ühendustega – Coolpix W100 on see ideaalne rannakaamera, mida sa oled alati endale tahtnud. 13,2-megapiksline CMOS sensor, 3× optiline suum, mugavad stseeniprogrammid ning lihtne kasutajaliides teevad pildistamise lõbusaks ja mugavaks. Lisaks on sel kaameral olemas ka Nikon SnapBridge ühendus kiireks ja lihtsaks fotode jagamiseks sotsiaalmeediasse.

Nikon Coolpix W100 kompaktkaamerad Photopointis


Parim videokaamera: Canon XC15

Canon XC15 on kompaktne videokaamera, mis on disainitud professionaalsete videograafide ning ajakirjanike vajadusi silmas pidades. 4K videosalvestus diskreetses korpuses, XLR sisendid, erinevad profiilid ühildamaks salvestatud materjali Cinema EOS või XF ja XA seeria kaameratega. See kõik on võimalik tänu kvaliteetsele 1-tollist tüüpi sensorile ning 10× optilise suumiga objektiivile. Kaameral on ka kvaliteetne stabilisaator ja teravustamissüsteem.


Parim professionaalne foto- ja videokaamera: Panasonic Lumix DC-GH5

Lumix DC-GH5 hübriidkaamera on see ideaalne foto- ja videokaamera kaks ühes. 20,3-megapiksline sensor loob uskumatult kvaliteetsed pildid. Kiire teravustamine ja sarivõte annavad suure paindlikkuse igapäevases kasutuses. Samas ei saa sellest rääkida ilma videosalvestuseta: 10-bit 4:2:2 4K videosalvestus otse mälukaardile, Log-profiili ja pakkimata HDMI väljundi võimalus on ainult jäämäe tipp selle kaamera võimalustest.

Panasonic Lumix DC-GH5 hübriidkaamerad Photopointis


Parim seikluskaamera: Sony FDR-X3000R

Sony FDR-X3000R on parima seikluskaamera tiitlit igatepidi väärt – 8,2-megapiksline Exmor R CMOS sensor koos kvaliteetse Zeiss Tessar f/2.8 objektiiviga ning optilise pildistabilisaatoriga loovad lummavad videod nii 4K eraldusvõimega kui kõrge kaadrisagedusega videoid salvestades. Integreeritud WiFi ei ole ainult nutitelefoniga ühendamiseks – seadmega saab kasutada ka Live View distantspäästikut. Integreeritud GPS, stereomikrofon ning lisakorpuseta pritsmekindel – ideaalne seikluskaamera seiklushuvilisele.

Sony FDR-X3000R seikluskaamera Photopointis


Parim 360° kaamera: Nikon KeyMission 360

Nikon KeyMission 360 on unikaalne mitmest erinevast küljest – kuubikukujuline disain, 4K 360° sfääriline videosalvestus, 23,9-megapikslised fototod ning loomulikult Nikon SnapBridge ühendus materjali koheseks jagamiseks juhtmevabalt. See kõik on suudetud mahutada väga kompaktse korpuse sisse – 61 × 65 × 60 mm ning kaalub natuke alla 200 grammi.


Parim disain: Hasselblad X1D-50c

Hasselblad keskformaat kaamerad on tuntud Rootsi disainiga – jah ka Skandinaavia disainjoon võib fotomaailmas olla väga mugav. X1D-50C on ergonoomiline, kompaktne ning pakub head kasutusmugavust. Mõõtmetelt täiskaader peegelkaamerast väiksem – see keskformaat hübriidkaamera pakub tegelikult ka suurepärast pildikvaliteeti ning paindlikkust.


Parim kaameradroon: DJI Phantom 4 Pro

Tipa ajakirjanike südamed pani kiiremini põksuma Phantom 4 Pro drooni uus kaamera ning sensor + 5-suunaline takistuste vältimise süsteem. 1-tolline CMOS sensor võimaldab teha 20 megapiksliseid fotosid ja filmida 4K videot kuni 60 kaadrit sekundis. Lisaks on Pro kaameral nüüd mehaaniline katik, mis kaotab suurtel kiirustel tehtud kaadritelt rolling shutter moonutused. Tänu suuremale sensorile on äsja auhinnatud drooniga võimalik pildistada hämaras lühema säriajaga ja ka videotelt kaob suurem müra.

Phantom 4 Pro droonid Photopointis


Need olidki 18 auhinnatud kaamerat või kaameraga seadet, mida TIPA sel aastal teiste seas eraldi välja tõi. Omas kategoorias parimad seadmed, mis tegelikult ei jäta kedagi külmaks.

Allikas: TIPA

Püsivara pühapäev: Nikon 1 J5 püsivara v 1.01

$
0
0

Nikon on vist rebinud välja ühe lehe Sony / Fujifilm / Panasonic vms kaameratootja käsiraamatust, tutvustades täna uut püsivaraversiooni Nikon 1 J5 hübriidkaamerale. Ei, asi ei ole selles et püsivara uuendus tuli – asi on selles, et see uuendus tuli juba 2015. aasta aprillis esmatutvustuse saanud hübriidkaamerale. Samas jääb Nikon ikkagi oma traditsioonides kinni – uuendus piirdub lihtsalt tarkvaravea parandusega.

Nikon 1 J5 püsivara versioon 1.01 toob kaasa järgneva uuenduse:

  • Parandati viga, mis takistas piltide kustutamist peale seda, kui sarivõtte seeriast oli mitmed pildid juba kustutatud.

Nikon 1 J5 püsivara versiooni 1.01 saate alla laadida Nikoni kodulehelt.

 

Nikon 1 J5 hübriidkaamerad | Kaamerad | Hübriidkaamerad | Nikoni kaamerad

15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale

$
0
0

Aknast välja vaadates on kevad juba käes ning kalendris naeratab maikuu vastu. See loomulikult tähendab seda, et loodus on ärkamas, rohelist ja päikesesära tuleb igapäevaselt juurde, andes võimaluse fototehnikalt tolmu maha raputada ning peale pikka pimedat talve uuesti välja pildistama minna. Mõeldud tehtud ning siis avastad, et kaamera ees on ikka seesamune vana kit-objektiiv, mis ei pakkunud sellist paindlikust ega võimalusi, mida sa oma kaameraga saavutada tahtsid. Nüüd viskad pilgu Photopointi veebipoodi ning ei suuda sellest objektiivimerest kevadtuulte püüdmiseks õiget toru valida. Siinkohal pakume Photopointi ajaveebi toimetuse poolt teile abikäe ning loetleme üles 15 kõige populaarseimat, enimostetud objektiivi, mida valitakse Nikoni peegelkaamerate ette, vaatame mida nendega teha saab ning aitame leida just selle õige.


Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC

Kõige populaarseim objektiiv ei pea olema ei kõige soodsam ega ka kõige parem – määravaks saavad mitmed erinevad argumendid. See Tamroni objekiiv läheb kategooriasse “supersuum” objektiiv, ehk esmaseks valikukriteeriumiks saab olema mugavus. Mugavus selles osas, et pakub ikkagi ligi 4 korda suuremat suumiulatust võrreldes kit-objektiiviga (18–200 mm fookuskauguse vahemik, 11,1× optiline suum; 18-55 mm kitobjektiivil suumivahemik 3,05×), samas ka paremat stabilisaatorit ning ka paremat pildikvaliteeti.

Tugevad küljed:
See tähendab lõpuks seda, et antud objektiiviga on hea pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Just seetõttu antud objektiiv ka kõige populaarsem valik Photopointis saada olevate objektiivide seas. Mis veel – objektiiv on oma kvaliteedi ja võimaluste kohta ikka väga soodne.

Nõrgad küljed:
Kuna objektiivi ava on natuke kinnisem, on selle toruga raskem eraldada tausta subjektist või saavutada kreemjat bokeh-efekti – see kõik on pigem valgusjõuliste fiksobjektiivide pärusmaa.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv Photopointis »
Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Antud artiklis välja toodud objektiividest vast kõige soodsam – selle objektiivi hind on neid ridu kirjutades alla 100 €. Võib oletada, et see on üks põhjustest miks antud objektiiv antud nimekirja eesotsas niivõrd prominentsel kohasel pesitseb. Teisalt – nii soodsa hinnaga saada endale kuni 300 mm teleobjektiiv, mis toob ka kaugemad asjad niivõrd lähedale. Tegelikult ongi see toru tavaliselt kit-objektiivi kõrvale esimeseks teleobjektiiviks ning kokku saab kaetud vahemiku lainurgast teleni.

Tugevad küljed:
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Mine veereta põdrajahile või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste “suurte” objektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus oluliselt alla profitasemel optikale. Lisaks ei ole see objektiiv ka stabilisaatoriga, mis seab kasutamisele teatud pisikesed piirangud.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiiv Photopointis »


Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD

Võta nüüd kinni, kust jookseb universaalsuumi, supersuumi ja hüpersuumi piir. Igatahes – võrreldes esikohal oleva 18-200 mm objektiiviga on sel torul suumiulatus natuke suurem, minnes 70 mm veel kaugemale. See omakorda võimaldab veel kaugemaid subjekte turvaliselt käeulatusse tuua. Niimoodi saadki katta vahemiku 18 mm lainurgast kuni 270 mm teleobjektiivini üheainsa toruga. Teisisõnu – suur kasutusmugavus ning puudub vajadus pidevalt torusid vahetada.

Tugevad küljed:
Selle toruga saab mugavalt pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Samuti on sel objektiivil integreeritud võimekas Tamron VC pildistabilisaator ning ka vaikne PZD teravustamismootor. Teisisõnu, tõeliselt universaalne objektiiv.

Nõrgad küljed:
Kehtib kuldreegel – mida suurem suumivahemik, seda suurem on kompromiss pildikvaliteedi osas. Ka see objektiiv ei saa loodusseaduste vastu – valgusjõu või joonise osas ei saa antud objektiivi suure avaga fikstorudega võrrelda. Samas, ükski eelpool mainitud toru ei paku ka suumi.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiiv Photopointis »
Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiivi ülevaade Digitestis »


Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G

Nimekirja esimene objektiiv, mis on Nikoni tooteliinilt maha tulnud. Kompaktne, soodne ja valgusjõuline 35 mm fiksobjektiiv, mis pakub DX mõõdus poolkaader sensori ees sama vaatenurka, nagu klassikalised nifty-fifty objektiivid täiskaader sensoriga kaamera ees. Selle objektiiviga saab pildistada nii portreefotosid, tänavavaateid, tegelikult ka maastikku… sisuliselt kõike, mis kaamera ette jääb. Suur f/1.8 maksimaalne ava jällegi viib su fotograafia uuele tasemele kuna võimaldab midagi mida kit-objektiiv sisuliselt ei paku – tausta eraldamist subjektist.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega normaalfiks objektiiv,  mis takkaotsa soodsa hinnaga.

Nõrgad küljed:
Poolkaaderile, ei ole ikkagi 50 mm ehk portree pildistamisel võib mingi hetk perspektiivimoonutus natuke häirima hakata. Aga noh, selleks ajaks on juba täismõõtu portreeobjektiiv kotis olemas.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G objektiiv Photopointis »


Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G

Nikkor 50mm f/1.8G on klassikaline nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga… Selle objektiiviga saab teha täiskaader kerega Nikoni kaamera ees sisuliselt samu asju, nagu eelmisena mainitud 35 mm objektiiviga poolkaader kere ees – portreefotod, tänavavaated, maastik jms. Samas keerates antud toru poolkaader sensoriga kere ette, saab veel kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G objektiiv Photopointis »


Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD

Juba teine 70-300 mm telesuumobjektiiv selles nimekirjas. See on juba teises hinnaklassis, kuid tegu on ka hoopis teist klaasi objektiiviga. Jah, see on mõeldud samuti kit-objektiivi kõrvale siruulatuse suurendamiseks ning kaugema maailma lähedale toomiseks. Mida tähendab aga see hinnaerinevus võrreldes eespool pesitseva toruga? Ikka paremat ja kvaliteetsemat optikat, kiiremat ja vaiksemat teravustamist ning loomulikult ka pildistabilisaatori lisamist. Jah, veereta jahile minekul on see objektiiv väga sobivaks kaaslaseks.

Tugevad küljed:
Integreeritud stabilisaator, vaikne ja kiire USD teravustamismootor, Tamron SP seeriale omane kvaliteetne optika.

Nõrgad küljed:
Selle hinna juures ei ootagi 70-200 mm vms objektiividele vastast, kuid ava võiks natukenegi suurem olla.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD

Selle objektiivi kasutusvõimaluste, tugevate ja nõrkade külgede kohta ma võiks kirjutada vähemalt mitmeid novelle kirjutada. Tegu on klassikalise valgusjõulise normaalsuumobjektiiviga – seda tüüpi torud on väga paljudel fotograafidel põhiliseks töövahendiks. Katab see ju enimkasutatud vahemiku lainurgast kuni lühikese teleni, maastikufotodest portreeni. See on ka üks esimesi objektiive, mis Tamroni koos SP seeriaga pani suurte poiste mängumaale ja keeras professionaalide pilgud sinnapoole. Optiliselt ei jää see Nikoni ega Canoni samaväärsetele torudele ju alla, rääkimata muudest aspektidest.

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika mis lubaks ka 2 korda kõrgemat hinnasilti panna. Ilmastikukindel konstruktsioon, võimekas Tamron VC stabilisaator ning vaikne USD teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista.

Nõrgad küljed:
Jah ka sellel objektiivil on mõned nõrgad küljed. Teravustamine võiks kiirem olla, teatud asendis vähem vinjetti ning kui sa üritad seda objektiivi kasutada ka videosalvestuseks, siis focus breathing võib meele mõruks teha. Aga need on tühiasjad tugevate külgede kõrval.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD

Esimese põlvkonna SP 150-600 mm telesuumobjektiiv, mis on olnud meelepärane nii asjaarmastajatele, entusiastidele kui professionaalsetele fotograafidele. Katab ju vahemiku keskmisest 150 mm telest kuni 600 mm superteleni. Niimoodi saad selle toruga pildistada ka palju arglikemaid ning pelglikemaid linde ja loomi. Objektiivis on olemas ka kõik see, mis antud tüüpi torul peab kaasas olema: võimekas stabilisaator, vaikne teravustamine, optiline kvaliteet ning ka ilmastikukindlus. Kui see objektiiv huvi pakub, siis võib vaadata ka uuendatud G2 versiooni sellest objektiivist – Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2.

Tugevad küljed:
Nii täiskaader kui poolkaader sensoriga Nikoni peegelkaameratele sobiv telesuum, mis pakub nii pildikvaliteeti, paindlikkust kui kasutusmugavust ühes ilmastikukindlas korpuses. Ja loomulikult suumiulatust mis lõppeb 600 mm juures.

Nõrgad küljed:
Antud objektiiv on ikka suur (kuid vägapalju väiksemaks ei saaks seda ka teha). Lisaks jäi häirima natuke liiga aeglane teravustamismootor, mis uuendatud G2 versioonil enam probleemiks ei olnud.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF)

Tamroni võrdlemisi vana ülilainurk suumobjektiiv, mis katab 10–24 mm fookuskauguse vahemiku. Antud objektiivi puhul on tegu sisuliselt kõige soodsaima ülilainurkobjektiiviga, mida sa enda kaamerale ette saad panna. Sellega on väga hea pildistada maastikuvaateid, taevast, suuri grupipilte, kitsastes oludes jne. Optimeeritud poolkaader sensoriga kaamerate ees kasutamiseks, objektiivi maksimaalne vaatenurk on laiemas otsas lausa 108° – rohkem, kui inimene palja silmaga hoomab. Kui sest peaks väheseks jääma, siis äsja turule saabunud uusversioon tuleb koos integreeritud pildistabilisaator ja uue HLD mootoriga.

Tugevad küljed:
See on ülilainurk objektiiv, mis mahutab korraga kaadrisse rohkem kui inimsilm hoomata suudab. Lummavad maastikuvaated, kvaliteetsed arhitektuurifotod jms – kõik on väga kergelt ja lihtsalt saavutav.

Nõrgad küljed:
Ülilainurkobjektiivile omane perspektiivimoonutus ja geomeetriline moonunutus on ka sellel objektiivil olemas. Samuti on puudu pildistabilisaator ning klaas oleks võinud ka gramm valgusjõulisem olla.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF) objektiiv Photopointis »
Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 Di II LD (IF) objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD

Täielik optiline pärl igale maastikufotograafile. See valgusjõuline ülilainurk suum katab väga olulise 15-30 mm vahemiku, võimaldades pildistada dünaamilisi maastikuvaateid, arhitektuuri, öötaevast jne jne. Lisaks täiskaader kere kasutajatele saavad ka väiksema poolkaader sensoriga kaamerate omanikud antud objektiivi väga edukalt kasutada. Vaatenurk on küll natuke kitsam, kuid siiski piisavalt lai. Selle hinna juures ei ole antud torule ka tõsist konkurenti võtta, mistõttu pole ka imestada et nimekirjas sellisel kohal maandunud.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline objektiiv – maksimaalne f/2.8 ava annab suure paindlikkuse. Võimekas Tamron VC stabilisaator lihtsustab igapäevast kasutamist. 15 mm ülilainurk avab sinu jaoks hoopis uue maailma. Kas on veel midagi vaja veenmaks, et tegu on suurepärase objektiiviga?

Nõrgad küljed:
Isiklikult kõige häirivamaks aspektiks on see kõige suurem paratamatus – objektiivile ei saa kahjuks filtreid niisama naljalt ette panna.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaade Digitestis »


Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF)

Vana kuld, klassika…. heal lapsel mitu nime. Tamroni 17-50 on disainitud konkreetselt kit-objektiivi asenduseks. See on sama suumivahemikuga, kuid valgusjõulisem – läbiva f/2.8 avaga ning ka väga soodsa hinnaga. See tähendab seda, et minimaalse investeeringu eest saad objektiivi mis annab sul kontrolli teravussügavuse üle, võimaluse subjekti taustast eraldada… ehk suurema paindlikkuse läheneda fotograafiale kunstiliselt.

Tugevad küljed:
Normaalsuumobjektiiv, mis katab enimkasutatud vahemiku. Lisaks veel ka valgusjõuline.

Nõrgad küljed:
Vana disain – aeglasem teravustamine, optiliselt ei ole enam samal tasemel tänapäeva objektiividega. Kuigi noh, samas ei midagi hullu – ikkagi parem kui kit-objektiiv.

Sobivus:
Nikoni poolkaader peegelkaamerad – D3400, D5600, D7200 ja teised kaamerad nendest seeriatest.

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF) objektiiv Photopointis »


Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G

Seda tüüpi objektiiv peaks olema iga fotograafi fotokotis – 50 mm f/1.4 objektiiv on niivõrd klassikaline toru ning sellega saab väga palju ära teha. Pildistada portreed? Loomulikult, terava joonisega, hea kontrastiga ning sul on täielik kontroll teravussüsgavuse üle. Pildistada maastikku või loodust? See objektiiv on sisuliselt sama perspektiiviga nagu inimsilm – üks parimaid ja naturaalsemaid torusid üldse. Pildistada tootefotosid, toitu, arhitektuuri, tänaval… lihtsalt universaalne valgusjõuline fiksobjektiiv.

Tugevad küljed:
Vaata paar rida ülespoole

Nõrgad küljed:
Tegu on klassikalise 50 mm fiksobjektiiviga, mis nõrkadest külgedest küll siin rääkida?

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G objektiiv Photopointis »


Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD

Ka klassikaline 70-200 mm telesuum mahub top-15 enimostetud objektiivide hulka. See versioon Tamron SP 70-200mm objektiivist on nüüd juba “vana” – uuem G2 versioon on poelettidel täitsa saadaval, kuid see ei tähenda, et antud objektiiv halb oleks. Optikat annab võrrelda ka legendaarsete kaameratootjate objektiividega, samuti on pildistabilisaator tasemel või isegi parem. Ainsaks miinuskohaks minu silmis on vanema versiooni natuke liiga aeglane teravustamine (mis uusversioonil parandatud).

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika mis lubaks ka 2 korda kõrgemat hinnasilti panna. Ilmastikukindel konstruktsioon, võimekas Tamron VC stabilisaator ning vaikne USD teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista.

Nõrgad küljed:
Nagu juba eelpool sai mainitud, spordi ja looduse pildistamise võib objektiivi teravustamismootor teinekord nõrgaks jääda. Samas on olemas ka alternatiiv Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi näol, mil need kitsaskohad lahendatud.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Photopointis »
Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art

Viimasel viieteistkümnendal kohal on meil esimene Sigma objektiiv siin nimekirjas. Mitte, et need objektiivid halvad oleks – Sigma ART seeria lausa õhkab endas optilist kvaliteeti. Sama kehtib ka 35mm f/1.4 DG HSM Art kohta. Lihtsalt siin on väikesed aga’d. Ehk need kaks asja – puudu on stabilisaator ning samuti on kurdetud selle objektiivi teravustamismootori kiirust… mis küll lainurkobjektiivi puhul ei ole nii määrav.

Tugevad küljed:
Väga suurt rõhku pandud optilisele kvaliteedile ning tulemuseks on suurepärased fotod.

Nõrgad küljed:
Teravustamine, stabilisaatori puudumine.

Sobivus:
Nikoni peegelkaamerad – nii D3400, D5600, D7200 ja teised poolkaader kaamerad nendest seeriatest, kuid ka D600, D700, D800 ja muude seeriate täiskaader peegelkaamerad.

Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektiiv Photopointis »


Niimoodi saigi 15 kõige populaarseimat objektiivi, mis viimase aasta jooksul Nikoni peegelkaameratele ostetud on. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

Kuumad kõlakad: Nikon D820 (või D850) on tulemas sel suvel

$
0
0

Tuleval suvel saab kolm aastat sellest kui Nikon tutvustas uut täiskaader pildisensoriga tippklassi peegelkaamerat D810, mis tähendab, et on aeg hakata mõtlema uue peale. Nimelt oodataksegi järglast juba sel suvel ning kõlakate järgi saab nimeks etteaimatav D820, kuigi ei välistata ka mudelitähist D850.

Sellega seoses on netiavarustes ringlemas ka igasuguseid kõlakaid ning nüüdseks on jõutud ka üldisemale konsensusele, millised saavad tõenäoliselt olema uue kaamera tehnilised andmed. Pildisensori kohta arvatakse, et see tuleb 45-46 megapiksline, mis on tervelt 10 rohkem kui eelkäijal. Väga positiivse küljena oodatakse ka SnapBridge uuendust, mida väga paljud selle kasutajad meeleheitlikult ootavad. Samuti on kaamera saamas ka pööratava ekraani ning mälukaardipesasid on kaks – XQD ning SD. Hetkel küll autofookuse ning konkreetsete ISO-numbrite kohta mingeid teateid pole, kuid arvatavasti ei lähe enam kaua kui ka nende kohta mingeid jutte tulema hakkab.

Siiski tuleb meeles pidada, et neid kõlakaid tuleb võtta skepsisega ning enne kaamera ametlikku avalikustamist kuuleme veel mõndagi.

Allikas: nikonrumors.com

Viewing all 273 articles
Browse latest View live